Pedicure na lato

Latem, gdy zaprzyjaźniamy się z odkrywającymi stopę sandałkami czy japonkami, warto zwrócić większą uwagę na stopy. Nawet w towarzystwie butów doskonałych, zaniedbane paznokcie i popękane pięty zrujnują cały efekt estetyczny.

Pożegnaj "stary" lakier

Pedicure zaczynamy od zmycia z paznokci starego lakieru (używaj zmywacza bezacetonowego, który nie wysusza płytki tak, jak tradycyjny).

Stopy w kąpieli

Następnie przygotowujemy miseczkę ciepłej wody z solą, mydłem lub płynem do kąpieli. Należy w niej wymoczyć stopy, dzięki czemu naskórek zostanie zmiękczony. Dla uprzyjemnienia całego rytuału możesz dodać do wody kilka kropel ulubionego olejku aromaterapeutycznego.

Odsłoń gładka skórę

Kolejnym etapem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Do tego posłuży Ci specjalny peeling do stóp (np. Nivelazione, Farmony, ok. 8 zł). Usunie martwe komórki naskórka, pobudzi mikrokrążenie oraz zapobiegnie tworzeniu się stwardnień i zrogowaceń.

Peeling może nie poradzić sobie ze zgrubieniami na piętach, dlatego do ich wygładzenia użyj tarki lub pumeksu (pamiętaj, o konieczności jego częstej wymiany).

Krótkie paznokcie to podstawa

Następnie zabierz się za usuwanie skórek. Przyda Ci się preparat zmiękczający, którego używasz wykonując manicure. Posmaruj nim skórki otaczające płytkę i po kilku minutach odsuń patyczkiem. 

Czas na skracanie paznokci. Absolutnie nigdy nie zaokrąglaj ich po bokach, gdyż grozi to wrastaniem płytki w skórę. Używaj ostrych nożyczek (tępe powodują rozdwajanie płytki) i szklanych pilników. Na koniec wygładź paznokieć za pomocą specjalnej polerki .

Regenerujący masaż

Po wykonaniu powyższych czynności wetrzyj w stopy bogaty krem nawilżająco-regenerujący, wykonując jednocześnie delikatny masaż. Jeśli masz tendencję do zgrubień i pękania skóry na piętach, stosuj odpowiednie specyfiki, np. krem z woskiem pszczelim, Acerin lub Krem na pękające pięty, Scholl.

  1.    2.

1. Acerin Intensive, Krem regenerujący do stóp z woskiem pszczelim , ok. 8 zł/75 ml; 2. Scholl, Krem na pękające pięty, ok. 23 zł/60 ml.

Feeria barw

Na koniec pomaluj paznokcie. Dla wygody możesz użyć tzw. separatorów, które oddzielą od siebie palce i będziesz mogła swobodnie pomalować paznokcie, bez ryzyka rozmazania lakieru. Zamiast kupować specjalne akcesoria, zastosuj zwinięte w ruloniki chusteczki higieniczne.

Latem intensywne barwy śliwki, brązy, czerwienie wyglądają doskonale, zarówno na opalonych, jak i porcelanowych stopach. Jeśli chcesz poszaleć z ciemnymi kolorami lakierów, zawsze poprzedź ich nałożenie warstwą tzw. bazy (bezbarwny lakier lub odżywka, który zabezpiecza przed żółknięciem płytki).

Po wyschnięciu drugiej warstwy lakieru nałóż utwardzacz, który przedłuży trwałość lakieru.

W sytuacji, gdy nie jesteś zwolenniczką mocnych barw, możesz wykonać klasyczny french pedicure.

alat

Kilka kroków do stóp bez odcisków

Więcej o: