Domowe maseczki regenerujące włosy

Przedstawiamy kilka przepisów na tzw. mikstury z babcinej apteczki. Stanowią odżywczo-regenerujący ratunek nawet dla bardzo zniszczonych włosów i bywając często znacznie skuteczniejsze, aniżeli kosztowne, gotowe kosmetyki.

Połysk dla włosów suchych i matowych

Maseczka składa się z dwóch łyżek jogurtu naturalnego, łyżki miodu i jednego żółtka . Składniki należy wymieszać i nałożyć na umyte, wilgotne włosy. Następnie owinąć głowę czepkiem i ręcznikiem (ciepło aktywuje wnikanie składników odżywczych do wnętrza włosa). Po upływie 15 minut zmyć ciepłą wodą.

Ratunek dla włosów bardzo zniszczonych

1. Maska z olejkiem rycynowym i naftą : Mieszamy 3 łyżki nafty kosmetycznej z łyżką oleju rycynowego i 3 łyżkami dowolnej odżywki do włosów. Powstałą papkę należy wetrzeć w wilgotne włosy i pozostawić na co najmniej na pół godziny (nawet do dwóch godzin). Potem umyć włosy szamponem, a do ostatniego płukania warto użyć wody z sokiem z cytryny.

* Inną, równie skutecznie działającą wersją powyższej maseczki jest mieszanka olejku rycynowego, nafty kosmetycznej i żółtka z sokiem z cytryny. Warto pamiętać o zawinięciu włosów w czepek (lub folię aluminiową) i ręcznik, by zintensyfikować działanie maski dzięki działaniu ciepła .

2. Maseczka z oliwy : 4 łyżki oliwy z oliwek zmiksuj z 4 łyżkami gorącej wody i nałóż na włosy. Potrzymaj w cieple około godziny, po czym dokładnie umyj włosy szamponem.

3. Regeneracja końcówek : Na 10 minut przed każdym myciem włosów wetrzyj w końce kilka kropel oliwy z oliwek.

4. Kompres z olejku kokosowego : Odrobinę lekko podgrzanego olejku wetrzyj w skórę głowy (przyspiesza wzrost nowych włosów) i obficie nałóż go na całe włosy. Zawiń folią i ręcznikiem, pozostaw na 1-2 godziny (a nawet całą noc). Potem dwukrotnie umyj włosy szamponem.

Olejek kokosowy, ok. 44 zł/500 ml; 15 zł/75 ml Olejek rycynowy, ok. 4 zł

Nafta kosmetyczna Anna, ok. 5 zł/150 ml

5. Maska majonezowa : Połącz ze sobą 1-2 żółtka i 2 łyżki oliwy z oliwek (mikstura powinna przypominać konsystencją gęsty majonez). Papkę rozsmaruj na włosach, nałóż czepek i pozostaw na godzinę. Potem umyj włosy szamponem.

Powyższe maseczki mają bardzo intensywne działanie, pomagają odżywić i odbudować suche i bardzo zniszczone włosy. W ich stosowaniu istotna jest systematyczność.

Warto pamiętać, że sok z cytryny, dodawany do maseczek olejkowych ułatwia późniejsze zmycie ich resztek tak, by włosy nie pozostały przetłuszczone. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, ważne jest stosowanie czepka i owijanie głowy ręcznikiem. Ciepło otwiera łuski włosa, ułatwiając wnikanie składników odżywczych.

alat

Letnie inspiracje: krótkie fryzury gwiazd

 Czytaj wZnam.to: Czekoladowa maseczka dotleniająca

Więcej o: