Wystawa torebek w Krakowie

Do 8 listopada w Muzeum Narodowym w Krakowie potrwa wystawa "Zawsze pod ręką. Torebki damskie od średniowiecza do współczesności".

Wystawa jest pierwszym w Polsce przeglądem historii torebek od średniowiecza do współczesności. Przedstawione eksponaty są piękne i unikatowe, dzięki czemu odwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia ewolucji jaką ten dodatek przeszedł w ciągu kilkuset lat. W Muzeum Narodowym w Krakowie będzie można podziwiać około 200 torebek z różnych epok m.in.: jałmużniczki , sakiewki, mufki i chatelaines .

Pomysł na taką ekspozycję wziął się z zachwytu nad dawnymi akcesoriami mody" powiedziała kurator wystawy Joanna Kowalska.

'Zawsze pod ręką. Torebki damskie od średniowiecza do współczesności'"Zawsze pod ręką. Torebki damskie od średniowiecza do współczesności" www.muzeum.krakow.pl

Na blogu "Zawsze pod ręką" można dowiedzieć się więcej o torebkach z różnych okresów i obejrzeć zdjęcia dodatków, które są eksponowane w muzeum. Wystawie będzie towarzyszył katalog "Torebki, sakiewki i portfele w zborach MNK" oraz bogato ilustrowany folder w kształcie torebki.

wystawa 'Zawsze pod ręką. Torebki damskie od średniowiecza do współczesności'wystawa "Zawsze pod ręką. Torebki damskie od średniowiecza do współczesności" www.muzeum.krakow.pl

Wystawie towarzyszy też program edukacyjny m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie ze studentami SAPU (Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru), którzy opowiedzą o rewitalizacji torebek. Przyszli projektanci akcesoriów mogą spróbować swoich sił w konkursie na projekt linii torebek. Nagrodą jest staż w firmie Ochnik i wyprodukowanie serii torebek według zwycięskiego projektu. Regulamin konkursu.

Wystawa trwa do 8 listopada w Muzeum Narodowym w Krakowie .

Więcej o: