Marc Jacobs kolekcja na jesień - GALERIA!

Marc Jacobs powiedział, że projektując kolekcję na jesień/zimę 2009/2010 nie myślał o sytuacji gospodarczej, ale o starych, dobrych czasach.

Myślałem o starych, dobrych czasach w Nowym Yorku, kiedy ubieranie się było taką radością" powiedział po pokazie.

Neonowe kolory, ufryzowane włosy i szerokie ramiona z kolekcji Marca Jacobsa przywodzą na myśl lata 80te. Jednym z widocznych trendów jest poszerzanie, szerokie ramiona czy biodra, a najlepiej to i to razem. W kolekcji pojawiły się nowe fasony płaszczy , prosty, klockowaty typ a la " Frankenstein ", rozwiane " biedronki ", czy połączenie kwadratowej góry z bombką . Marynarki, czy sukienki z szerokimi ramionami królowały na wybiegach w tym sezonie, a Marc Jacobs w swojej kolekcji na jesień/zimę zastosował je też w koszulach i swetrach . Podobny efekt uzyskał w aksamitnych gorsetach , które mają pofalowany dekolt. Poszerzoną górę projektant połączył z bombką , spódnicą ołówkową lub spodniami i spódnicami o kroju diamentu . Marc Jacobs postawił też na wielowarstwowość - spódnice fale , czy luźniejsza odmiana sukienki bandażowej.

Projektant bawi się kolorami, łączy szary ze złotym , róż z czerwienią , fiolet z niebieskim . Pojawiają się neony. Wykorzystuje różnorodne materiały, pojawił się ażur , włosie i cekiny. Łączy mat z błyskiem , zwłaszcza w ozdobnych, czarnych minisukienkach . Pojawiają się groszki i wzory z apaszek, których używa do każdej części garderoby: na butach, rajstopach i jako element sukienki. Warto też zwrócić uwagę na wycinanki , dodatkowe możliwości dekoltu , czy kaptury

Kolekcja Marca Jacobsa to istny przegląd trendów na jesień/zimę 2009/2010 .

Marc Jacobs kolekcja na jesień - GALERIA!

Więcej o: