Alberta Ferretti kampania na jesień/zimę

Zdjęcia do kampanii na jesień/zimę 2009/2010 marki Alberta Ferretti zrobił Steven Meisel. Reklama została okrzyknięta jedną z najlepszych jakie zostały zrealizowane w ostatnim czasie.

Zachwyty dotyczą zwłaszcza modelek, które zostały wybrane do kampanii. Marka postawiła na świeże twarze. Casting wygrały Viktoriya Sasonkina , Nimue Smit , Madisyn Ritland i Dorothea Barth Jorgensen . Fanów modelingu ucieszyło zwłaszcza to, że w kampanii tak znanej marki, jak Alberta Ferretti wzięła udział Victoriya.

Scenografia jest dynamiczna i mroczna. Niektórzy twierdzą, że zbyt przypomina filmy Harry'ego Pottera . W całym pokoju leżą porozkładane książki i na każdym ze zdjęć jedna z modelek czyta . Latające po pokoju kartki przywodzą na myśl tornado , spowodowane przez wiatr lub ... wściekłość. Jedni są zachwyceni wystylizowanych chaosem, drudzy twierdzą, że zbyt dużo się dzieje. Według niektórych latające świstki zbytnio rozpraszają, przez co nie można się skupić na niczym innym.

Pochwały jednak przewyższają krytykę. Najczęstszym komentarzem jest stwierdzenie, że to jedna z najlepszych kampanii w ostatnim czasie. Zachwycająca sceneria, świetne modelki i pozy charakteryzujące styl Stevena sprawiają, że zdjęcia są wyjątkowo udane.

Alberta Ferretti fall ad campaign 2009/2010Alberta Ferretti fall ad campaign 2009/2010 www.thefashionspot.com

Czytaj w Znam.to: Ostra dziewczyna w korporacji

Więcej o: