Wyretuszowana ciąża Gisele Bundchen

O kampanii London Fog na jesień/zimę 2009/2010 w której wzięła udział Gisele Bundchen zrobiło się głośno, gdy do publicznej wiadomości trafiła informacja, że ciąża modelki została wyretuszowana w Photoshopie.

Modelka pozuje przez obiektywem Nuno Munoz w klasycznych trenczach marki London Fog , które odsłaniają jej piękne ciało. Zdjęcia zostały zrobione, gdy modelka była w ciąży, ale na fotografiach nic nie widać. Nie ma żadnego zaokrąglenia na brzuchu i podobno to za sprawą grafików.

Chociaż Gisele została sfotografowana, gdy była w ciąży, większość zdjęć została wyretuszowana w poszanowaniu dla jej prywatności podczas tego cudownego i osobistego etapu w jej życiu." powiedział Dari Mader, szef marketingu London Fog.

Może i faktycznie chodziło o poszanowanie prywatności modelki, możliwe też, że Gisele sama poprosiła o retusz , choć wydaje się nam, że ta kampania właśnie dzięki widocznej ciąży miałaby szansę przejść do historii. Brazylijka w niezapiętym trenczu wygląda niezwykle seksownie , nawet pomimo zaokrąglonego brzuszka, więc naszym zdaniem retusz nie był konieczny. Z drugiej strony jest to świetny chwyt PRowy . Podanie informacji o użyciu Photoshopa do usunięcia ciąży ze zdjęć wywołało głośną debatę. Wydaje się, że firmie właśnie o to chodziło, zwłaszcza że oglądając wideo można się przekonać, że ciąża była ledwo widoczna.

Gisele Bundchen w London Fog campaign fall 2009Gisele Bundchen w London Fog campaign fall 2009 www.thefashionspot.com

Czytaj w znam.to: Pomidorowe paznokcie - Lakier do paznokci Inglot

Więcej o: