Zara zakochana w Balmain

Pisaliśmy już o wiosennej kolekcji Zary, która do złudzenia przypominała projekty Balmain na ten sam sezon. Do sklepów trafiły już jesienne kolekcje. Hiszpańska marka po raz kolejny wzoruje się na luksusowym domu mody!

O tym, że sieciowe marki "kopiują" projekty prosto ze światowych wybiegów wiadomo od dawna. Taka sytuacja wbrew pozorom nie wywołuje większych problemów : zwykli śmiertelnicy, których nie stać na luksusowe kreacje mają możliwość modnie się ubrać, sieciówki doskonale zarabiają i nawet wielcy kreatorzy czują się mile połechtani "uwielbieniem" dla ich projektów (klienci sieciówek i tak nie są ich klientami)! Oczywiście do czasu . Wiosną świat obiegła informacja o wycofaniu z sieci Zara sandałów na szpilce, które do złudzenia przypominały te, z kolekcji Balmain .

Balmain vs. Zara (www.net-a-porter.net / Zara)Balmain vs. Zara (www.net-a-porter.net / Zara) Balmain vs. Zara (www.net-a-porter.net / Zara)

Na nadchodzący, jesienny sezon Zara przygotowała trendową kolekcję, która zapewne stanie się sprzedażowym hitem , podobnie jak poprzednia. Zapewne to właśnie sukces wiosennych projektów, inspirowanych stylem prezentowanym przez dom mody Balmain, był podstawą nowej kolekcji. Jesienią Zara znowu przypomina Balmain ! Szerokie, geometryczne ramiona w czarnej marynarce czy minisukienka z długim rękawem to najlepsze przykłady zapożyczeń. Czy to jeszcze inspiracja czy może już podróbka? Jak sądzicie?

Balmain vs. Zara (www.net-a-porter.net / Zara)

Barbara Łubko

Czytaj w Znam.to: Rewelacyjne rozwiązanie przykrego zapachu

Więcej o: