Nepotyzm, modne słowo?

Niedawno Lula pisała o nowym poradniku firmowanym przez Teen Vogue - z którego będzie można się dowiedzieć, jak zrobić karierę w modzie. Ciekawie, czy autorzy napiszą, że najlepszym sposobem na karierę w tej branży jest właściwe pochodzenie. Tak, najlepiej urodzić się w rodzinie związanej już z modą.

Najważniejsza redaktorka w modowym świecie - Anna Wintour - sama pochodzi z rodziny z tradycją dziennikarsko-wydawniczą. Chciała, by jej córka Bee Shaffer poszła w ślady mamy - Bee ma za sobą staże w wydawnictwie Conde Nast i New York Magazine , pracę dla Teen Vogue'a (tego samego, który wyda książkę o tym, jak dostać pracę w modowym magazynie), blogowanie dla The Daily Telegraph . Podczas modowych tygodni zwykle towarzyszy swojej matce i siada oczywiście w pierwszym rzędzie. Regularnie chadza też na Costume Institute Ball w Met. Ostatnio podobno powiedziała, że zamierza zostać aktorką. Pojawiły się również plotki, że zaproponowano, by wystąpiła w programie reality-show o jej życiu. Od czasu, gdy skończyła prestiżowy Columbia University w Nowym Jorku, koncentruje się bardziej na życiu towarzyskim niż na pracy - chyba jednak nie odziedziczyła ambicji i bezwzględności swojej matki.

Bee ShafferBee Shaffer www.net-a-porter.com

Córka Carine Roitfeld , naczelnej francuskiego Vogue'a, też robi karierę w branży. Julia Restoin-Roitfeld ma na swoim koncie kilka kampanii reklamowych - a zaczynała w roli twarzy perfum Toma Forda " Black Orchid ". Warto dodać, że Tom Ford od lat zaprzyjaźniony jest z jej mamą. Julia ma na swoim koncie sesje m.in. dla Harpers Bazaar oraz kampanie reklamowe dla Mango (razem z nią twarzą kolekcji wiosna-lato 2009 był jej brat Vladimir Restoin-Roitfeld ) i Restoration of the Monarchy . Jest konsultantką i dyrektor artystyczną innej marki dżinsów Rock & Republic . Ma za sobą studia w prestiżowej uczelni Parsons School of Design w Nowym Jorku, więc do odziedziczonych dobrych genów i koneksji w modowych światku dołożyła dobre wykształcenie. Niedawno okazało się, że Julia nie rezygnuje z kariery modelki - została właśnie twarzą perfum " Jil ", nowego zapachu marki Jil Sander . Jej mama, Carine Roitfeld, uważana jest za jedną z najlepiej ubranych kobiet na świecie. I zdaje się, że Julia odziedziczyła po niej dobry smak. Jej zdjęcia można znaleźć na wielu blogach i magazynach modowych, a jej styl jest chwalony za unikalność. Ona sama mówi, że modę traktuje jak sztukę (konkretnie pop art), uważa, że ubranie może być sztuką lub przykładem dobrego designu, ale musi nadawać się do noszenia.

Julia Restoin-RoitfeldJulia Restoin-Roitfeld www.net-a-porter.com

Po Julii i Vladimirze Restoin-Roitfeld Mango zatrudniło amerykańską aktorkę Scarlett Johansson i młodego brytyjskiego aktora, czasem pracującego w roli modela, Maksa Ironsa (tak, syna tego Jeremy'ego Ironsa ), ale wygląda na to, że hiszpańska marka wciąż ma słabość do dzieci redaktorek Vogue'a. Jesienną kampanię sfotografował Francesco Carrozzini , jego mama to Franca Sozzani , naczelna włoskiego Vogue'a.

Nie da się ukryć, czasem to, że urodziło się we właściwej rodzinie, pomaga w karierze w branży modowej, choć oczywiście, talent i upór też się przydają.

Paulina Kozłowska

Sposób na kampanię - sławy z Hollywood, czy młode gniewne?

Teen Vouge : poradnik jak zrobić karierę w modzie

Bee czy Julia?
Więcej o: