Zapytaj stylistkę: jak nosić panterkę!

Zwierzęce motywy to jeden z najmodniejszych, ale i najtrudniejszych trendów nadchodzącego sezonu. Czy wiesz jak nosić ubrania w cętki?

Panterka, choć wszechobecna w sklepach, należy do wzorów, które niezwykle trudno zestawić tak, by nie wyglądały kiczowato ! Przede wszystkim należy unikać przesady. Cętki od stóp do głów lub w połączeniu z innymi "dzikimi" wzorami (np. skórą węża) wyglądają dobrze tylko w modowych sesjach dla kolorowych magazynach, natomiast kompletnie nie sprawdzają się w miejskiej dżungli .

Najbezpieczniejszym pomysłem jest zestawianie panterki z jednolitymi materiałami , np. dżinsem. Spójrz na Claudię Schiffer ! Supermodelka połączyła cętki z ubraniami w podobnej tonacji kolorystycznej, dzięki czemu stylizacja jest spójna, zaś sweterek w panterkę jest elementem, który najbardziej przyciąga wzrok!

Czarno-biały motyw warto ożywić kolorem tak, jak zrobiła to Sienna Miller . Wybieraj barwy, które będą stanowiły tło dla kociego wzoru. Odważ się na miksowanie pantery z mocnymi kolorami - electric blue , nasyconym fioletem czy różem. Taka zabawa może być bardzo inspirująca i przynieść zupełnie nieoczekiwane efekty!

Jeśli w swojej szafie posiadasz ubrania w kolorowe cętki, musisz pamiętać, że to one grają pierwsze skrzypce w każdej stylizacji! Błękitna czy różowa panterka najlepiej będzie wyglądała w towarzystwie ciemnych barw. Tak jak Milla Jovovich , do takiego zestawienia powinnaś wybrać skromne dodatki, które nie będą "gryzły się" z barwnym motywem przewodnim.

Dżinsy Cubus, 149 zł; bluzka River Island, ok. 121 zł; baleriny Fishbone/New Yorker, 39,95 zł; kolczyki H&M, 5,90 zł; bransoletki Promod, ok. 50 zł; torba Only, ok. 436 zł

Agata Wypych

Cętki w szafie Paris Hilton

Fokus na panterkę

Czytaj w Znam.to: Rewelacja zamknięta w saszetkach

Więcej o: