Supermodelki bez retuszu

Peter Lindbergh w kwietniu tego roku wytoczył walkę przeciwko retuszowaniu zdjęć i na szczęście nie zakończył jej na jednej akcji. Do wrześniowego numeru Harper's Bazaar sfotografował osiem supermodelek lat 90tych.

W kwietniu tego roku francuskie Elle zostało wydane z kilkoma różnymi okładkami. Na każdej z nich znalazła się piękna kobieta, bez makijażu i retuszu . Na pokazanie się bez poprawek odważyły się: Eva Herzigova, Ines de la Fressange, Monica Bellucci, Sophie Marceau, Anne Parillaud, Karin Viard, Charlotte Rampling i Chiara Mastroianni. Okładka i zdjęcia, które zrobił Peter Lindbergh wywołały wielki szok i nastała swoista moda na zdjęcia bez Photoshop'a.

Na wrześniowej okładce "Twojego Stylu " pojawiły się trzy polskie gwiazdy: Danuta Stenka, Magdalena Cielecka i Kinga Rusin z podpisem "Taka jestem naprawdę". W akcji "5 odważnych zdjęć bez retuszu" udział wzięła też Anna Maria Jopek i Bogna Sworowska. Także wrześniowy Harper's Bazaar zdecydował się na odstawienie grafików na boczny tor i zdecydował się na zlecenie sesji bez retuszu. Fotograf zrobił zdjęcia 8 supermodelkom lat 90tych. Amber Valletta , Nadja Auermann , Helena Christensen , Shalom Harlow , Claudia Schiffer , Tatjana Patitz , Cindy Crawford i Kristen McMenamy wyglądają przepięknie bez makijażu, czy wygładzonych zmarszczek. W pewnym stopniu to na pewno zasługa dobrego światła i ujęcia, ale mimo wszystko efekt jest piorunujący. Peter Lindbergh udowadnia swój fotograficzny kunszt, a supermodelki, że prawdziwe piękno nie przemija.

Gwiazdy au naturel

Czytaj w Znam.to: Cudowny zapach w kąpieli, terapia i relaks za nie wielką cenę!

Która z supermodelek wyszła najlepiej?
Więcej o: