40lecie kultowej marki Gap

21 sierpnia 1969 roku Donald i Doris Fisher otworzyli w San Francisco swój pierwszy sklep z płytami i jeansami. Tak powstał słynny Gap.

Nazwa "Gap " pochodzi od socjologicznego określenia przepaści pokoleniowej dzielącej rodziców i dzieci. Don i Doris Fischer byli sfrustrowani brakiem miejsca z modnymi jeansami i dobrą obsługą. Postanowili otworzyć swój własny sklep, w którym sprzedawali najmodniejsze jeansy i popularne płyty. Na początku lat 90tych postanowili zaniechać sprzedaży wyrobów firmy Levi's i skupili się na rozwoju własnej marki.

Stworzyłem Gapa z powodu prostej idei - sprawić, by łatwiej było znaleźć parę jeansów. Pozostajemy oddani tej podstawowej zasadzie." - powiedział Don Fischer.

Donald i Doris FischerDonald i Doris Fischer regiarichest.blogspot.com

W tym roku GAP obchodzi swoje 40te urodziny i z okazji tej rocznicy powstała kolekcja nazwana 1969 Premium Jeans Collection. W linii znalazły się ikonowe modele jeansów, które pasują do każdego typy sylwetki, a by to udowodnić firma postanowiła ubrać pracowników nowojorskiej giełdy.

21 sierpnia 1969 roku Don i Dorris Fischer otworzyli w San Francisco sklep nazwany Gap, w którym sprzedawali jeansy i płyty. Teraz GAP jest jedną z kultowych marek naszych czasów a jeansy stały się podstawą garderoby" powiedział Marka Hansen, prezes Gap na Północną Amerykę. "Fakt, że po raz pierwszy w historii ubraliśmy w jeansy giełdę w Nowym Jorku pokazuje jaką rolę w popkulturze i ubieraniu Ameryki w jeansy odegrał Gap." dodał.

Dodatkowo z okazji urodzin Gap namawia swoich fanów do eksponowania swojego własnego styl i pasji tworząc na popularnym serwisie społecznościowym akcję " Gap born to fit " i pytając "What were you born to do? ".

GapGap www.gapinc.com

W ciągu 40 lat działalności firma Gap stała się najpopularniejszą amerykańską marka odzieżową i liderem na światowym rynku odzieży. W jej skład wchodzą linie Gap, GapKids, babyGap, GapMaternity i gapbody. Marka należy do firmy Gap Inc. , która w swoim portfelu ma takie marki jak: Bannana Republic , Old Navy , Piperlime i Athleta .

Więcej o: