Jak dobrać cienie do koloru oczu?

Przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących dopasowania barwy cieni do  koloru tęczówki oka.

Zasada podstawowa : używaj cieni w kolorze kontrastującym z barwą tęczówki. Najczęstszym błędem jest stosowanie odcieni niebieskiego do błękitnych oczu czy też.

Tajemniczy brąz

Oczy brązowe: Pasuje do nich większość odcieni . Posiadaczki tęczówki barwy brązowej mają największe pole do eksperymentowania z kolorami. Szczególnie dobrze pasują do nich niebieskie , metaliczne odcienie. Przy brązowej tęczówce dozwolone są cienie w barwach kawy i cappuccino z lekkim połyskiem, choć i tak najlepiej będą wyglądały cienie kontrastowe względem koloru oczu.

Wielki błękit

Oczy niebieskie, błękitne: Przy tej barwie tęczówki należy unikać wszelkich cieni w barwach różu, które to sprawiają, że oczy wyglądają na zaczerwienione. Najlepszym wyborem będą ciepłe odcienie, najlepiej brązu i złota . Barwy te doskonale podkreślają niebieski kolor tęczówki.

Uwodzicielska zieleń

Oczy zielone: Najlepiej podkreślą je nasycone fiolety i odcienie fiołkowe, dodając wyrazistości i świeżości spojrzeniu. Przy innych barwach kolor tęczówki może zostać zamaskowany.

Orzechowa głębia

Oczy piwne, orzechowe: Ich kolor znajduje się pomiędzy zielenią a brązem. Wyglądają doskonale, gdy podkreśla się je czarną kredką . Wybór cieni pozostaje kwestią do wypracowania. Zaleca się stosowanie barw z palety tych, które rekomendowane są dla oczu zielonych i brązowych. Dopasowanie jest sprawą indywidualną, w znacznej mierze zależy od stopnia nasycenia tęczówki barwą zieleni lub brązu.

JOHNS PKI / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Johns PkI / Splash News

Uwaga : Cień do powiek powinien być odpowiednio dobrany nie tylko do barwy tęczówki, ale także odcienia karnacji .

alat

Uwodzicielskie spojrzenie: instruktaż wykonania

Czytaj w Znam.to: Co zrobiła kulka kulce :)

Więcej o: