NASZ TEST: emulsja silnie nawilżająca z mocznikiem

Przetestowałyśmy emulsję do ciała Emolium, intensywnie nawilżający dermokosmetyk do skóry przesuszonej i szorstkiej. Zobaczcie, jak go oceniłyśmy.

Emulsja do ciała Emolium kompleksowo usuwa przyczyny i skutki skóry suchej i bardzo suchej . Przywraca skórze równowagę fizjologiczną dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom aktywnym, które zawierają dużą ilość cząsteczek lipidowych identycznych z tymi naturalnie obecnymi w zdrowej skórze, substancji wiążących wodę w skórze, natłuszczających oraz ograniczających świąd. Dlatego może stanowić podstawę profilaktycznej pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej, atopowej, podrażnionej i szorstkiej .

Regularnie stosowany sprawia, że skóra prawidłowo pełni swoje funkcje oraz odzyskuje zdrowy wygląd. 

Działa na 4 płaszczyznach , skutecznie likwidując przyczyny i skutki suchości skóry :

- natłuszcza i nawilża naskórek (jest emulsją olej w wodzie (O/W)

- ogranicza przeznaskórkową utratę wody

- odbudowuje płaszcz hydrolipidowy

- zmiękcza i uelastycznia naskórek.

Substancje aktywne : mocznik (3%), hialuronian sodu (1%), masło shea (4%), olej macadamia, pantenol, olej parafinowy, trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego (uzupełniają niedobory lipidów), Fucogel.

Emulsja jest pozbawiona barwników i substancji zapachowych. Hypoalergiczna formuła powstała we współpracy z dermatologami. Jest rekomendowana do stosowania u dzieci od 1. miesiąca życia.

Cena : ok. 25 zł/200 ml

Nasza ocena : 10/10

Po przetestowaniu tego preparatu możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to najlepszy balsam jakiego miałyśmy okazję używać. Nawilża w taki sposób, że nawet skóra podrażniona nadmiernym opalaniem staje się natychmiastowo gładka - przypomina w dotyku satynę . Jednocześnie preparat nie pozostawia na skórze tłustego filmu, co mają zwyczaj czynić drogeryjne mleczka i balsamy odżywcze.

Drugą, wyraźną przewagą nad innymi balsami jest długotrwale utrzymujący się efekt. Poranne wsmarowanie emulsji w ciało wystarcza, by skóra była idealnie nawilżona i miękka aż do wieczornej kąpieli. Takich rezultatów nie zauważyłyśmy stosując inne balsamy. I na koniec - świetny rezultat estetyczny. Po nałożeniu emulsji skóra nabiera połysku tak, jakby był to preparat z rozświetlającymi drobinkami (a nie jest), co świadczy o nadzwyczaj intensywnym nawilżeniu skóry. Podsumowując : szczerze polecamy , zwłaszcza w celu zregenerowania skóry po lecie.

alat

Zobacz też:

Mocznik, czyli nawilżenie doskonałe

Czytaj w Znam.to: Balsam po opalaniu Bikini Bioeco Złota Perła

Więcej o: