Anja Rubik projektantką

Anja Rubik została projektantką. Stworzyła limitowaną kolekcję butów i torebek dla polskiej firmy Quazi.

Dla marki, której właścicielem jest NG2 S.A . (dawne CCC ), zawarcie kontraktu z taką sławą, jak Anja Rubik, jest niezaprzeczalnym sukcesem. Polska supermodelka zgodziła się, za odpowiednim wynagrodzeniem, zaprojektować kolekcję dodatków. Projekty są zgodne z najnowszymi trendami, jak choćby inspiracje z lat 80tych, czy 90tych. Torby z frędzlami, botki ozdobione cekinami, czy suwakami, to tylko kilka modowych hitów, które już od 1 września można znaleźć w salonach marki.

Anja Rubik QuaziAnja Rubik Quazi Anja Rubik Quazi fot. quazi-italy.com

Zastanawiające, czy współpraca firmy z Polkowic z jedną z najlepiej zarabiających polskich modelek będzie rodzimym odpowiednikiem linii Kate Moss dla Topshop , czy limitowanych kolekcji H&M . Marka Quazi mogłaby zaprosić do kooperacji inne polskie sławy modelingu, jak choćby: Annę Jagodzińską, Kasię Struss, Magdalenę Frąckowiak, czy Małgorzatę Belę. Jednak lepszym rozwiązaniem wydaje się nawiązanie długofalowej współpracy z Anją Rubik, jeśli oczywiście zaprojektowane przez nią rzeczy okażą się hitem sprzedażowym. Kate Moss we współpracy z brytyjską siecią stworzyła już 10 kolekcji .

Anja Rubik QuaziAnja Rubik Quazi Anja Rubik Quazi fot. quazi-italy.com

Modelka oprócz projektowania wzięła też udział w kampanii reklamowej. Zdjęcia zrobił Artur Wesołowski. Na jednej z fotografii modelka ubrana jest w marynarkę z napisem "God save the Quazi ". Czyżby tym "bogiem" miała być Anja?

Podobno Anja sama zaprojektowała dodatki, co może nie być do końca prawdą. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w takich projektach gwiazdę wspomaga sztab wykwalifikowanych projektantów, czy stylistów a ona tylko podpisuje się pod tym nazwiskiem i zostaje twarzą kolekcji. Niezależnie, czy dodatki są dziełem modelki, czy nie sam projekt jest ciekawy i może zmieni polski rynek obuwia. Ciekawe jaki kontratak szykują Prima Moda i Kazar , główni, rodzimi konkurenci firmy Quazi.

Anja Rubik QuaziAnja Rubik Quazi Anja Rubik Quazi fot. quazi-italy.com

Quazi

sezon: jesień/zima 2009

fotograf: Artur Wesołowski

modelka: Anja Rubik

stylista: Marek Adamski

Zobacz kolekcję Anji Rubik dla Quazi i sprawdź ceny

Więcej o: