Stylista bogiem czerwonego dywanu

To od w dużej mierze zależy "być albo nie być" polskich celebrytów. Garderoby, fryzury i makijaże gwiazd są ich zasługą. Pora poznać tożsamość najbardziej rozchwytywanych stylistów.

Czym jeszcze zajmuje się stylista ? Przede wszystkich kreuje trendy na rynku mody. Styl, kreowany przez gwiazdy jest powielane przez publiczność, a co za tym idzie ubrania i dodatki przez nich noszone stają się pożądane. Stylista to osobisty doradca nie tylko w kwestii mody - niektórzy oferują kompleksowe usługi, podpowiadają gdzie mieszkać, jadać, a nawet jakich znajomych wybierać.

Najwięksi styliści stali się gwiazdami prawie tego samego pokroju, co celebryci prze nich ubierani. Najbardziej znaną postacią w kręgu amerykańskich stylistów jest Rachel Zoe . Współpracowała już z Cameron Diaz, Lindsay Lohan, Mischą Barton, Nicole Richie, i Keirą Knightley .

Kontrowersyjny stał się wpływ Rachel na wagę swoich podopiecznych, zarzucano jej, że namawia je do anoreksji. Nie wiadomo do końca, ile w tym stwierdzeniu znajduje się prawdy, faktem jest natomiast, że kreuje wśród swych klientek styl boho-chic . Stylistka żąda za jeden dzień swojej pracy ponad 6 000$ . Philip Bloch na wieczorne wyjścia i premiery ubiera m.in.: Sandrę Bullock, Halle Berry, Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Salmę Hayek i Gwyneth Paltrow . Sam stał się już gwiazdą, a jego praca przeszła do modowej historii! Występuję jako juror w wielu amerykańskich programach rozrywkowych i pisze felietony do największych modowych gazet. Trudno określić jego specyficzny styl, na pewno jego kreacje są stonowane i eleganckie . Patricia Field to kolejna stylistka-gwiazda! Tą panią wszystkie wielbicielki serialu "Seks w wielkim mieście" na pewno znają doskonale. Ekscentryczna stylistka dobierała ubrania i dodatki kultowym filmowym fashionistkom: Carrie Bradshaw, Mirandzie Hobbes, Charlotte York i Samancie Jones. W 2007 roku była nominowana do Oscara , BAFTY i Costume Designers Guild Award za kostiumy do filmu "Diabeł ubiera się u Prady " . Willima Baker jest najbardziej znany ze swojej współpracy z Kylie Minogue . Był jej stylistą przez 11 lat, współtworzył wspaniałe kostiumy do tras koncertowych, pomagał też Britney Spears w kreacji kostiumów do trasy "The Circus". Inni znani klienci tego stylisty, który również próbował swoich sił jako reżyser teatralny, to Garbage , Björk , Tori Amos , i Jamiroquai . Kolejna grupa znanych stylistów, to styliści telewizyjni , którzy choć doradzają gwiazdom, to znani są przede wszystkim z tego, że prowadzą telewizyjne programy. W Wielkiej Brytanii najbardziej popularne są dwie stylistki, prowadzące programu "Jak się nie ubierać" Trinny Woodall i Susannah Constantine , obie współpracowały z Johnem Galliano.

Natomiast Gok Wan, prowadzący program "Jak dobrze wyglądać nago", stał się wyrocznią dla wielu brytyjskich kobiet. W Polsce możemy już oglądać rodzimą wersję słynnego show. Czy polski odpowiednik Goka, Piotr Sałata zapewni sukces programowi? Wśród polskich stylistów warto jeszcze wymienić barwną postać Tomasza Jacykowa, który jest stylistą kilku programów telewizyjnych m.in. "Dzień Dobry TVN", "Miasto Kobiet", "Kawa czy Herbata". Mniej znane ale równie kontrowersyjne były stylistki Edyty Górniak , Ewa Rubasińska i Magdalena Makarewicz, których pomysły na wizerunek piosenkarki wzbudzały wiele osób w osłupienie. Podobno współpraca tych trzech pań już się zakończyła ale zdjęcia z występów Edyty Górniak w stylizacjach autorstwa obu pań nadal krążą jak widma na modowych forach.

Jak myślicie czy oddawanie się w ręce stylisty nie odbiera przyjemności tworzenia własnego wizerunku? Kaw

Doskonałe dzieło stylistów czy koszmarna wpadka?

Wybierz najlepiej ubraną polską gwiazdę!

Czytaj w Znam.to: Golarka ostra jak diabli!

Więcej o: