Pokaz Tru Trussardi - wideo!

15 września w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji włoskiej marki Tru Trussardi na jesień/zimę 2009/2010. Zobacz wideo!

Firma Trussardi powstała w 1911 roku we Włoszech . Założył ją mediolańczyk Dante Trussardi . Na początku firma specjalizowała się w produkcji wyrobów skórzanych. W ciągu 20 lat marka Trussardi stała się synonimem luksusu i wysokiej jakości wykonania oraz materiałów. W latach 20. ubiegłego stulecia rękawiczki Trussardi nosiła brytyjska rodzina królewska.

Na początku lat 70-tych zarządzaniem rodzinnym interesem zajął się wnuk założyciela, Nicola Trussardi , dzięki któremu firma przeszła transformację. Nicola stwierdził, że rękawiczki nie są już symbolem statusu ani obiektem pożądania, dlatego postanowił wprowadzić nową linię akcesoriów - torebki, torby podróżne i małe skórzane dodatki. Rozpoczął też produkcję skórzanych kurtek , co było pierwszym krokiem do stworzenia linii ready-to-wear . W 1983 roku firma zadebiutowała z pierwszą kolekcją damskich ubrań a rok później męską. W tym samym czasie firma rozszerzała swój asortyment wprowadzając linie: Trussardi Jeans, Eyewear, Perfumes, Trussardi Home, Trussardi Baby i Junior. Linia Tru Trussardi powstała w 2005 roku .

TrussardiTrussardi fot. trussardi.com

Projekty TRUSSARDI JEANS i TRU TRUSSARDI określane są jako nieformalne ubrabnia będące odpowiedzią na potrzeby nowych czasów i wielkomiejskiego stylu życia.

To miejska elegancja, którą lubię i strasznie mi odpowiada" - powiedziała po pokazie Beata Sadowska.

Oglądając pokaz można zauważyć połączenie elegancji z wygodą , np. klasyczne sukienki założone do golfów, czy ozodobione wełnianymi kominami. Na wybiegu obok eleganckich stylizacji pojawiły się modne boyfriend jeans oraz kurteczki z rękawami 3/4, które aż się "prosiły" o długie rękawiczki. Ubrania były ozdobione ciekawymi akcentami, jak modne w tym sezonie naszyjniki z łańcuchów , paski z nitami , futrzane kołnierze , czy lakierowane koturny w butach. Warto zwrócić uwagę na torbę, którą można nosić na kilka sposobów - np. zwiniętą w ręce lub tradycyjnie, zawieszoną na ramieniu. Zaprezentowana kolekcja to modny casual, który idealnie nadaje się na jesień i zimę.

Pokaz Tru Trussardi jesień/zima 2009/2010

Więcej o: