Świętowanie z Vogue

Magazyn Vogue ogłosił 10 września rozpoczęcie Fashion's Night Out - globalnego świętowania mody, które odbyło się od Londynu przez Paryż, Mediolan, Nowy Jork, Bombaj aż po Pekin. Redaktorzy Vogue, modelki i modele, celebryci oraz projektanci zebrali się, by świętować, niejako uczcić przemysł mody, w swoich miastach na specjalnych wydarzeniach.

Nie trzeba wspominać, iż świętowanie było połączone z późno-nocnymi zakupami.

Owa światowa aktywność jest po to, by przypomnieć nam, iż moda i zakupy powinny być zabawą, przyjemnością i relaksem. Jesteśmy zachwyceni, iż jako Vogue jesteśmy w stanie podjąć się tego przedsięwzięcia, gromadząc razem projektantów, sprzedawców i klientów w centralnym Londynie w ramach tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju okazji. W czasie kryzysu , chcemy nagrodzić ducha przedsiębiorczości i wyobraźni, których branża mody jest uosobieniem" - powiedziała redaktor naczelna"Vogue" Alexandra Shulman.

London Fashion's Night Out fot. MagdalenaLondon Fashion's Night Out fot. Magdalena fot. Magdalena

Nocnemu szaleństwu zakupowemu towarzyszyły liczne konkursy , do wygrania m.in. 40 tys. dolarów (w NY) oraz suknia Matthew Williamsona (w Anglii). Dla zgłodniałych przygotowano specjalne potrawy, dania, desery i drinki, a dla żądnych wrażeń ciekawe ekspozycje w najróżniejszych butikach w mieście.

'Miałam ten zaszczyt gościć na jednej z imprez, organizowanych przez Vogue w butiku Dior w Londynie na Sloane Street. Wspaniała atmosfera, kolorowe drinki i catering sprawiał, że apetyt wzrastał również na zakup pięknych ubrań i dodatków z najnowszej kolekcji. Niewątpliwą atrakcją wieczoru była obecność sławnych wizażystów i fotografa Vogue'a. Dzięki ich pomocy zaproszeni goście mogli stanąć przed obiektywem, gdzie robione były im zdjęcia. Sama skorzystałam z tej okazji i z niecierpliwością czekam na jej efekty. Przechodząc ulicami można było zauważyć świetnie bawiących się ludzi w luksusowych butikach. Dodam tylko, że sklepy otwarte były do późnych godzin wieczornych.'' - relacjonuje Magdalena.

London Fashion's Night Out fot. MagdalenaLondon Fashion's Night Out fot. Magdalena fot. Magdalena

We wszystkich butikach biorących udział w przedsięwzięciu, można było nabyć koszulkę , która była specjalnie zaprojektowana na tą imprezę a dochód z jej sprzedaży został przekazany ludzi, których kryzys dotknął najbardziej, m. in. bezdomnych.

Strasznie żałuję, że Polska jeszcze nie doczekała się wzięcia udziału w takiej imprezie, ale może kiedyś i nam się uda.

Magdalena www.knitter.eu

London Trunk Show 2009

Więcej o: