Lara Stone postanowiła się odchudzić

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że cały świat zachwyca się Larą i jej ciałem prawdziwej kobiety. Modelka miała szansę zostać ikoną nowej, zdrowej mody, ale postanowiła się odchudzić.

Lara Stone zachwyciła świat swoim podobieństwem do Brigitte Bardot i ciałem, które wyróżniało ją spośród koleżanek po fachu. Holenderka nosi rozmiar 6/8 dzięki czemu została okrzyknięta "prawdziwą kobietą". Przy innych modelkach , które obsesyjnie dbają o figurę i są owładnięte manią rozmiaru zero Lara wygląda pięknie i zdrowo.

Lara Stone Vogue Paris luty 2009Lara Stone Vogue Paris luty 2009 Lara Stone fot. skan własny

Wiele osób walczących z kultem wychodzonej sylwetki miało nadzieję, że dzięki Larze nadejdą zmiany . Liczyli, że modelka zapoczątkuje nowy trend, choć ona sama mówiła , że nie sądzi, iż tak się stanie i miała rację. Okazało się, że mimo wszystkich zachwytów nad jej figurą Lara wcale nie dostała wielu propozycji wzięcia udziału w pokazach mody. Po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się na wybiegu podczas pokazu Christophera Kane'a . Wtedy nie wiedziała jeszcze, czy będzie chodzić podczas mediolańskiego tygodnia mody, choć Paryża była pewna, bo to według niej, jak "powrót do domu". Niewielka ilość propozycji sprawiła, że modelka zdała sobie sprawę, iż nie pasuje do kanonu i postanowiła to zmienić. Udzielając wywiadu powiedziała Elle , że musi zadbać o swoją figurę.

Nie chcę być już gruba, dlatego zaczęłam ćwiczyć pilates każdego ranka a potem idę na siłownię, biegam i pływam. Ale to wszystko nie jest ciężką pracą, bo relaksuję się w saunie po ćwiczeniach." - powiedziała Lara.

Lara Stone Vogue Paris marzec 2008Lara Stone Vogue Paris marzec 2008 Lara Stone fot. skan własny

Wszystko niby szło w dobrym kierunku. Lara miała figurę godną pozazdroszczenia i wyglądała, jak prawdziwa kobieta a nie wychudzona nastolatka. Jej piękne ciało wyróżniało ją z tłumu modelek i miała szansę stać się symbolem walki z pogonią za rozmiarem zero ( "size zero" ). Jednak mimo wielu pochwał Lara widocznie nie czuła się dobrze i nie uważała, że jej ciało jest idealne. Postanowiła się odchudzić , czym rozczarowała fanów jej "zaokrąglonej" sylwetki. Na szczęście 25latka ma trochę rozsądku, bo zamiast torturować się katorżniczymi dietami, postawiła na ćwiczenia . Miejmy nadzieję, że nie stanie się przeraźliwie chuda, bo seksapil nie chodzi w parze z wychudzoną sylwetką.

Lara, czyli prawdziwa kobieta

Size zero za mały dla modelek

Czytaj w Znam.to: Balsam, który pomaga schudnąć

Więcej o: