Barbie konkurs - wyniki!

Nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursu - Barbie i zaprezentowanie odpowiedzi zwycięzców.

Najbardziej interesujących odpowiedzi na pytanie konkursowe, które brzmiało: "Co według Ciebie symbolizuje Barbie? " udzielili Anita i Michał . Laureaci wygrali zaproszenia na święto z okazji 50-tych urodzin Barbie podczas którego odbędzie się ekskluzywny pokaz mody. Gratulujemy! 

Anita napisała:

Barbie, marzenie każdej dziewczynki stała się czymś dużo, dużo więcej niż tylko przedmiotem zabawy. Jest symbolem dążenia do perfekcji, bycia idealnym. W końcu każda kobieta marzy, by mieć doskonałą figurę, dłuuugie nogi, wspaniałe włosy, modne ubrania i uśmiech na twarzy! Zazwyczaj czujemy pragnienie, by coś w sobie zmienić, chciałybyśmy być taka, jak ona. Jej obraz przedstawia wszystkie nasze ciche pragnienia. Jest nie tylko piękna, i to w idealny sposób, ale też "ma" cudowne życie - wspaniałe domy, samochód, miliony gadżetów, no i Kena - gdzieś tam, jako dodatek do życia. Wszystko się kręci wokół niej, co właściwie jest w pewien sposób pozytywem - w końcu to nas uczy, że najważniejsze jest nasze własne szczęście, a nie wyłącznie dbanie o dobro innych. Jednak lalka Barbie to nie tylko pozytywny symbol. Nie można zapominać, że za uśmiechem nie kryje się nic poza pustką, a ciało jest z plastiku, sztuczne i martwe. Barbie symbolizuje kult piękna i próżności. Można mieć wrażenie, że najważniejszy jest oszałamiający wygląd i pieniądze. Wszystko na pokaz. Wnętrze? Uczucia? Głębsze refleksje? Kto by się przejmował takimi drobnostkami... Lalka Barbie w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z ludźmi z krwi i kości. Jest nie tylko zabawką, ale i symbolem, ikoną popkultury."

BarbieBarbie Barbie fot. mat. prasowe

Według Michała:

Barbie symbolizuje idealną wręcz przerysowaną postać atrakcyjnej, młodej Kobiety. Ma piękne jasne - tlenione włosy, talię tak chudą, że gdyby istniała naprawdę pewnie złamała by się w pół, duży kształtny biust i cudowne różowe ubrania. Symbolizuje ona idealną, spełnioną, piękną Kobietę, której życie może mieć na własność każda mała dziewczynka. której życiem może żyć, marzyć w swoim dziecięcym pokoiku. Jednak Barbie to ikona nie tylko dla dzieci. Małe dziewczynki dorastają, ale często zdąża się, że marzenia i fantazyjny, wyimaginowany świat, w którym są idealnymi, pięknymi Kobietami pozostaje. To świat fantazji, złudzeń i fikcji napędzany botoksem, kolejnymi operacjami plastycznymi i bólem powodowanym brakiem akceptacji swojego ciała. Ten świat fantazji kreowany przez Barbie jest wspaniałym miejscem dla dzieci, ale mrocznym i okrutnym dla dorosłych, którzy próbują w nim żyć. W dziecięcym świecie wszyscy są równi, piękni jak Barbie, ale kiedy dorastamy widzimy prawdziwe realia i zasady rządzące tym światem. Żyjmy jak Barbie, bądźmy piękni i spełnieni, korzystajmy z życia i cieszmy się nim, ale pamiętajmy, że jesteśmy dorośli i trzymajmy się zasad stworzonych przez dorosłych, dla dorosłych, aby nie krzywdzić samych siebie. "

BarbieBarbie Barbie fot. mat. prasowe

Lula świętuje 50-te urodziny Barbie

Więcej o: