Vera Wang stawia na specjalistę

Co determinuje sukces w świecie mody? Talent, znajomości a może coś jeszcze? Niestety nie wystarczy być dobrym projektantem. Konieczne są zdolności menadżerskie lub zatrudnienie sprawdzonych ludzi tak, jak zrobiła Vera Wang.

Projektantka powierzyła rozwój swojej firmy w ręce specjalisty. Zarządzaniem marki Vera Wang zajmie się Mario Grauso - były prezes Puig Fashion Group nadzorującej marki Nina Ricci, Paco Rabbane i Carolina Herrera. Mario dołączył do Puig w 2000 roku i pomógł budować firmę przez 10 lat. Spekuluje się, że odejście Mario jest spowodowane jest zwolnieniem Oliviera Theyskensa z Nina Ricci, jednak prezes Puig twierdzi, że wspólnie z Grauso podjęli decyzję o nieprzedłużaniu jego kontraktu.

Vera WangVera Wang www.verawangonweddings.com

Bystry menadżer nie musiał długo szukać pracy, bo już dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu odejścia z Puig siedział w pierwszym rzędzie podczas pokazu Very Wang .Tym samym oficjalnie potwierdził, że zajmie się rozwojem i zarządzaniem markami Very Wang. 60letnia projektantka stworzyła sporą grupę marek. W 1990 roku otworzyła Vera Wang Bridal - linię sukni ślubnych i stała się ulubioną projektantką gwiazd. Jej kreacje nałożyły do ślubu m.in. Avril Lavigne Jennifer Lopez, Thalia, Jessica Simpson, Holly Hunter, Jennifer Garner, Mariah Carey, Sharon Stone, Sarah Michelle Gellar, Uma Thurman i Victoria Beckham. W 2004 Vera stworzyła linię ready-to-wear Vera Wang, w 2005 Vera Wang Lavendar Label a w 2007 Simply Vera Vera Wang kolekcję przeznaczoną na rynek masowy.

Suknia ślubna projektu Very WangSuknia ślubna projektu Very Wang Fot. AP Retures

Zatrudnienie zdolnego menedżera sprawi, że projektantka będzie mogła się skupić na kreatywnej stronie swojej marki, zwłaszcza, że w planach jest rozwinięcie linii obuwia i kolekcji biżuterii . W dodatku Vera Wang Lavender Label dopiero się rozwija a do tego potrzebny jest doświadczony biznesmen, który sprawnie pokieruje marką. Biznesowa przenikliwość Mario Grauso pomoże rozwinąć grupę marek i z pewnością usprawni działania biznesowe oraz strategię rozwoju.

Vera Wang i Rachel Weisz na gali The Costume Institute Gala w Metropolitan Museum of Art w Nowym JorkuVera Wang i Rachel Weisz na gali The Costume Institute Gala w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku AP/Peter Kramer

Vera Wang jest utalentowaną projektantką, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie podoła wszystkiemu sama. Zatrudniła znanego menedżera, któremu przypisuje się zawarcie kontraktu pomiędzy Renee Zellweger a firmą Carolina Herrera gwarantującego, że gwiazda pojawia się na czerwonym dywanie wyłącznie w sukniach tej marki. Mario Grauso na pewno powiększy, i tak imponującą, listę gwiazd będących stałymi klientkami Very Wang oraz zajmie się rozbudową jej modowego imperium.

Vera Wang: Fall 2009 RTW

Vera Wang Bridal Gowns - Spring 2010 Lookbook

Czytaj w Znam.to: Masło kakaowe do ciała

Więcej o: