Zdaniem eksperta: Zabieg trwałego prostowania włosów

Na polskim rynku jest dostępna nowa metoda prostowania włosów, która różni się od pozostałych tym, że może być stosowana nawet na włosach rozjaśnianych i zniszczonych.

Metoda, o której mowa to Keratin Complex Hair Therapy by Coppola . Jej formuła opiera się na keratynie, stanowiącej naturalny budulec włosa. To jest podstawowa cecha, odróżniająca tę metodę od tzw. trwałej prostującej, w której substancja chemiczna (najczęściej tioglikol amonu) powoduje zrywanie mostków dwusiarczkowych, odpowiedzialnych za utrzymanie naturalnego wzorca skrętu włosów. Metoda keratynowa zaś nie ingeruje w we wnętrze włosa (a więc nie nie ma ryzyka zniszczenia jego struktury). Polega na zaprasowywaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów i zredukowania ich nadmiernej puszystości (czupryna przestaje być "pierzasta"). Przy odpowiedniej metodzie prasowania można uzyskać podniesienie włosów u nasady, by uniknąć nadmiernego przylegania pasm do skóry głowy.

Efekt zabiegu

Ostateczny rezultat zabiegu zależy od typu i gęstości włosów. Im grubsze i bardziej gęste, tym trudniej poddają się wygładzeniu. Najlepszy efekt uzyskiwany jest na włosach bardzo puszących się, ale z natury cienkich .

Fryzjerzy zajmujący się wykonywaniem tego zabiegu zastrzegają, że nie należy oczekiwać, iż po wyjściu spod prysznica będziemy mieli od razu idealne włosy bez potrzeby ich ułożenia. Metoda keratynowa ma na celu skrócenie czasu potrzebnego na modelowanie włosów, nie eliminuje zaś konieczności ich układania. Po każdym umyciu włosów zalecane jest wysuszenie pasm przy użyciu szczotki szkieletowej (płaskiej) i suszarki.

Zdaniem eksperta

Specjalista zajmujący się szkoleniami z zakresu wykonywania zabiegu keratynowego prostowania włosów, Sergiusz Cezarski, w następujący sposób opisuje efekt zabiegu: "Włosy po tzw. trwałej prostującej są proste jak strąki (nie "wyginają się"), następuje utrata naturalnej objetości włosów, ale istnieje ryzyko uzyskania efektu topielicy (włosy nadmiernie przyklapnięte). Poza tym, można ją stosować tylko na włosach zdrowych (nigdy rozjaśnianych czy zniszczonych). Natomiast metoda keratynowa sprawia, że osiągamy efekt włosów dziecka - włosy są proste, gładkie, ale nie sterczą jak strąki - układają się bardziej naturalnie. Mogą się lekko podwinąć. Uzyskujemy jednocześnie doskonałe wygładzenie włosów i likwidujemy ich puszenie."

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu (kiedy można go powtórzyć) ?

Sergiusz Cezerski: "Od 3 do 5 miesięcy w zależności od rodzaju włosów ( grube, kręcone), ilości zabiegów chemicznych (koloryzacje, rozjaśnianie) wykonanych po terapii.

Terapię powtarzamy nie wcześniej niż po 4-6 tygodniach, chyba, że została niewłaściwie wykonana, wtedy możemy powtórzyć po tygodniu."

Czy wykonywanie kolejnych zabiegów jest konieczne, czy też można się im poddawać, ale nie trzeba?

SC: "Nie. Dobrze wykonana terapia (odpowiednia ilość produktu, odpowiednia temperatura żelazka, odpowiednia ilość przeciągnięć żelazkiem) zapewnia długotrwały efekt. Oczywiście konieczna jest odpowiednia pielęgnacja w domu, która wspomaga utrzymanie efektu."

Niewskazane jest:

- używanie szamponów zawierających sól (niemal wszystkie preparaty tego typu z supermarketowej półki mają ją w swoim składzie)

- stosowanie odżywek bez keratyny

Te czynniki powodują utratę keratyny, a więc skracają trwałość zabiegu. Ponadto, korzystanie z chlorowanego basenu wymaga uprzedniego zabezpieczenia włosów odżywką i spłukania ich wodą po zakończeniu kąpieli.

W ilu salonach w Polsce jest aktualnie dostępna omawiana metoda?

SC: "Na dzień dzisiejszy jest dostępna w Starogardzie Gdańskim, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Wrocławiu, Opocznie, Olsztynie, Miastku, Koniecpolu, Tczewie, Chełmie, Pabianicach, Lublinie i w Warszawie. W ciągu kilku tygodni zostanie wprowadzona do kilkunastu salonów w kolejnych miastach Polski."

Zapytaliśmy o cenę zabiegu w warszawskim Salonie MILEKDESIGN, w którym wykonuje się prostowanie włosów metodą Keratin Complex Hair Therapy by Coppola. Jak powiedziała nam  Pani Katarzyna Miłek, koszt zabiegu waha się 450 zł- 800 zł, w zależności od długości i grubości włosów.

Przed Po

alat

Metody prostowania włosów: zestawienie

Quiz: Czy wiesz, jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Czytaj w Znam.to: Prostownica parowa z jonizacją i płytkami nano-tytanowymi

Chcesz więcej wiedzieć na temat fryzjerstwa i nowoczesnych technik fryzjerskich?  wejdź na www.targiurody.pl

Więcej o: