Tradycyjny masaż tajski

W Tajlandii masaż tajski znany jest jako masaż starożytny lub tradycyjny. Składa się z kombinacji akupresury, shiatsu i elementów jogi.

W trakcie masażu następuje bardzo powolne i rytmiczne uciskanie określonych punktów energetycznych na ciele, co powoduje uśmierzanie bólu i uwolnienie od napięcia. Masaż bywa nazywany jogą dla leniwych , ze względu na to, że masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele pozycji właściwych dla jogi.

Masaż zaczyna się od stóp. Kierując się w kierunku głowy, ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte. Masaż tajski wykonywany jest w ubraniu na podłodze , na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw: leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej.

Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest w atmosferze, która pozwala na koncentrację i refleksję . Wykonuje się go bez użycia olejków, nie tylko dłońmi, ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami, kolanami i stopami.

Cena: 120 zł/60 minut

Źródło: Thai Relax - Studio Tradycyjnego Masażu Tajskiego w Warszawie

Zobacz też:

NASZ TEST: Depilacja pastą cukrową vs ciepły wosk

Czytaj w Znam.to: Plastry z woskiem do depilacji na zimno dla skóry wrażliwej

Więcej o: