Pokaz Kenzo po raz pierwszy w Polsce

Wczoraj, w Warszawie odbył się pierwszy pokaz domu mody Kenzo. Zebrani goście mogli podziwiać kolekcję marki na jesień/zimę 2009/2010.

Pokaz był częścią planu wprowadzającego francuską firmę Kenzo do Polski. Markę na naszym rynku reprezentuje firma Paradise Group , która zajmuje się dystrybucją i przedstawicielstwem luksusowych marek jak: Burberry , Emporio Armani , Ermenegildo Zegna , Hugo Boss i Max & Co . Krakowski przedstawiciel Kenzo planuje też kampanię reklamową w prasie drukowanej.

Kenzo reklama jesień/zima 2009/2010Kenzo reklama jesień/zima 2009/2010 fot. kenzo.com

Markę Kenzo założył w 1964 roku w Paryżu japoński projektant Kenzo Takada . W 1970 roku odbył się jego pierwszy pokaz w Vivienne Gallery i został otwarty pierwszy sklep Jungle Jap. W 1983 powstała męska kolekcja, w 1988 roku firma rozpoczęła produkcję perfum a w 2001 stworzono linię kosmetyków KenzoKI. W 1993 roku markę przejął LVMH - francuski koncern zarządzający luksusowymi markami.

Projektant Kenzo Takada przeszedł na emeryturę w 1999 roku a projektowaniem zajął się jego były asystent Gilles Rosier . We wrześniu 2003 roku do firmy dołączył Antonio Marras i został dyrektorem kreatywnym firmy.

Pokaz Kenzo WarszawaPokaz Kenzo Warszawa Kenzo fot. EAST NEWS

W warszawskim salonie Kenzo, w Alejach Ujazdowskich, można kupić odzież damską i męską oraz dodatki, z przewagą kolekcji dla panów .

Więcej o: