Giorgio Armani przygotowuje się do emerytury

Giorgio Armani zwykle odpowiadał wymijająco o swoich planach, jednak w czwartek ogłosił, że kompletuje zespół i szuka następcy.

Włoski projektant zwany "królem Giorgio " ma już 75 lat. Jego ostatnia choroba (zapalenie wątroby) sprawiła, że zaczął się zastanawiać nad swoją przyszłością i tym, co zrobić ze swoim imperium .

Właśnie organizuję zespół, który będzie kontynuować moją pracę." - Giorgio powiedział dziennikarzom. - "Oczywiście nie jestem wieczny, nadchodzi taki czas kiedy musisz przekazać to dalej."

Giorgio Armani jest znany ze swoich trafnych posunięć biznesowych, jednak dotychczas nie ogłosił jeszcze swoich następców - ani kreatywnego, ani głównego managera. W ubiegłym miesiącu projektant wykonał kilka zmian w firmie, które sygnalizowały, że chce być odciążony od obowiązków. Senior włoskiej mody nie wyklucza sprzedaży firmy .

AP/Diane Bondareff

Firma Armani mimo kryzysu nie zmienia strategii i zamierza utrzymać tempo rozwoju. W tym roku otworzyli około 50 sklepów.

Utrzymamy ten sam rytm w 2010 i 2011 roku" - powiedział John Hooks, zastępca Dyrektora Naczelnego.

Projektant właśnie promuje swoją markę w Moskwie i jest pierwszym kreatorem, który się na to zdecydował od początku kryzysu. Podczas, gdy inne marki zabijają okna wystawowe i zamykają sklepy Włoch zorganizował w stolicy Rosji cocktail party, pokaz kolekcji Emporio Armani na jesień 2009 i kolekcji zimowej Giorgio Armani . Według Johna Hooksa 5% sprzedaży hurtowej marki kupują klienci z Rosji .

AP/Evan Agostini

Valentino Garavani odszedł na emeryturę już w ubiegłym roku i nadchodzi czas na wielkiego Giorgia. Włoska moda zmieni się wraz z odjeściem największych i miejmy nadzieję, że zyska nowe oblicze, a imperium Armani trafi w dobre ręce, tak jak było z domem Gucci .

Czytaj w Znam.to: Retro ślicznotka na większy biust

Więcej o: