NASZ TEST: opalanie natryskowe

Przetestowaliśmy dla Was system opalania natryskowego SunFX, dostępny w salonie OPI Pedicure Spa. Czy złe opinie związane z tą formą opalania zostały obalone?

OPIS:

opalanie natryskowe SunFX to nowoczesna metoda, którą stosuje wiele kobiet, w tym gwiazdy takie jak np. Paris Hilton. Unikalna kombinacja mineralnych środków brązujących oraz kosmetycznego czynni-ka opalającego DHA wpływa na naturalny efekt opalenizny. SunFX nie zawiera alkoholu, olejków, perfum, ani potencjalnie szkodliwych chemikaliów czy środków konserwujących.

Zabieg opalania wykonywany jest przez przeszkolonego technika. Nakładanie preparatu na ciało zajmuje od 5 do 10 minut. W efekcie uzyskujemy naturalnie wyglądającą opaleniznę, która utrwala się przez następne 5 do 8 godzin. Aby uzyskać najlepszy efekt opalenizny, która utrzyma się około 2 tygodni, zaleca się aby wykonać 2 zabiegi w odstępie 3 dni. Po jednorazowym zabiegu należy oczekiwać, że efekt opalenizny będzie widoczny do 7 dni. Regularne nawilżanie skóry utrwali opa-leniznę i sprawi że będzie ona wyrazista.

MIEJSCE:

Salon The Pedicure Spa by OPI , Warszawa

CENA:

95 zł

CZAS TRWANIA:

5 do 10 minut

DLA KOGO:

Dla osób poszukujących alternatywy dla szkodliwych pro-mieni UV, na które jesteśmy narażeni podczas opalania na słońcu i w solarium

Zabieg testowała redaktorka Luli Basia Łubko .

OPIS ZABIEGU:

Do zabiegu przygotowałam się zgodnie z zaleceniami - rano, w dniu zabiegu wykonałam dokładny peeling ciała i twarzy, a po kąpieli nie nałożyłam kremów, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na tworzoną opaleniznę. W salonie stawiłam się w ciemnych ubraniach (najbezpieczniejsze rozwiązanie na pierwsze kilka godzin po zabiegu) i takiej samej bieliźnie. Z pomocą pani kosmetyczki wybrałam kolor preparatu opalającego najbardziej odpowiedni dla mojej cery (dostępne są trzy odcienie). Po rozebraniu się w gabinecie, weszłam do czarnej tuby, która przypomina odrobinę stojące solarium. Nie ma tu jednak żadnych lamp - tuba po prostu chroni ściany przed zabrudzeniem preparatem! Specjalistka spryskała moje ciało równomiernie, a następnie wysuszyła. Po kilku minutach mogłam założyć ubranie!

EFEKTY:

Po wyjściu z salonu moje ciało pachniało, jednak nie był to zapach tak nieprzyjemny jak ten, który wydaje skóra po użyciu samoopalacza. Największą niedogodnością była niemożność wzięcia prysznica, ale chcąc uzyskać najładniejszą opaleniznę powstrzymałam się z kąpielą do następnego ranka (moczenie skóry w ciągu kolejnych 5 godzin; prysznic można wziąć dopiero po 8 godzinach, a najlepiej następnego dnia). Po kąpieli moja opalenizna prezentowała się doskonale: ciało nie brudziło ubrań, opalenizna była równomierna, a kolor naturalny!

Mit koszmarnego opalania natryskowego oficjalnie uważam za OBALONY!!!

Więcej o: