Manolo Blahnik rezygnuje z obcasów!

Manolo Blahnik, jeden z najsłynniejszych projektantów obuwia zapowiedział, że nie będzie już projektować butów na obcasie!

Pisaliśmy już o tym, że szpilki powoli odchodzą w zapomnienie. Francisco Costa i Marc Jacobs w swoich kolekcjach na wiosnę zrezygnowali z obuwia na obcasie. Carine Roitfeld , Meredith Melling Burke i Giovanna Battaglia zaczęły nosić buty na płaskiej podeszwie, jednak to pojawienie się Anny Wintour w klapkach zamiast swoich ulubionych szpilek od Manolo było zapowiedzią zmian. Czyżby słynny projektant zamierzał dołączyć do szyków wyroczni mody? A może stara się nie stracić swojej dobrej klientki, której poparcie jest najlepszą reklamą? Niezależnie jakie były tego pobudki Manolo Blahnik na nadchodzący sezon rezygnuje z podwyższonych butów .

Szpilki Manolo BlahnikSzpilki Manolo Blahnik www.barneys.com

Tak, tak, tak. Nigdy więcej obcasów. Jestem taki zadowolony! - powiedział słynny szewc - Może stracę pieniądze nie robiąc ich, gdy są nadal w modzie. Ale się tym nie przejmuję. Robiłem je w latach 70.. To było wystarczające. Nigdy więcej! Nie lubię ich!"

Manolo postanowił projektować buty, w których kobieta będzie się pięknie poruszać ale nie kosztem jej zdrowia czy wygody. Buty na wysokim obcasie, czy platformie, które Carrie Bradshaw nosiła w serialu "Seks w wielkim mieście " są już przeszłością. Na wiosnę - lato Manolo zaprojektował nietypową kolekcję. Inspiracją była sztuka . Projekty będą pogrupowane w kategorie m.in. rzeźba i architektura. Projektant stworzy też kolejną edycję rysunków obuwia.

Manolo BlahnikManolo Blahnik www.manoloblahnik.com

Nie wiadomo, czy decyzja projektanta jest ostateczna , czy po prostu dostosowuje się do nadchodzącego trendu. Nie wątpimy jednak, że jego buty na płaskiej podeszwie będą równie piękne, jak słynne szpilki od Manolo.

Szpilki odchodzą w zapomnienie!

Czytaj w Znam.to: Jeśli masz koleżankę, której nie lubisz, to kup jej ten lakier

Więcej o: