Operacje plastyczne: prawdziwe historie pacjentów

Ile jesteśmy w stanie zaryzykować, aby poprawić swój wygląd? Dlaczego dziś nie tylko gwiazdy, ale i gospodynie domowe decydują się oddać pod skalpel chirurga?

Niegdyś luksus dla bogatych, chirurgia estetyczna jest obecnie dostępna dla osób w każdym wieku, sytuacji finansowej i prowadzących różne style życia. Co tak naprawdę skłania ludzi do poprawiania swojego wyglądu? Kim są lekarze wykonujący operacje plastyczne? Co sądzą o swojej pracy i jak wygląda ich życie?

Seria "Operacje plastyczne", której emisja rozpocznie się 1 grudnia na kanale Discovery Travel&Living, prezentuje przejmujące historie pacjentów i zmagania lekarzy w zakresie tej wyjątkowej specjalizacji. W programie zobaczymy kulisy zawodowego i prywatnego życia personelu medycznego kliniki chirurgii plastycznej w Miami oraz poznamy sylwetki pacjentów i ich niezwykłe przypadki .

Program pokazuje pacjentów, którzy decydują się na operację. Niektórzy przychodzą po raz pierwszy, inni traktują to jak kolejny rutynowy zabieg, a jeszcze inni chcą naprawić fatalne skutki nieudanych zabiegów lub po prostu pomóc naturze. Wszyscy mają jeden cel - poprawić swoją urodę , a co za tym idzie, całe życie.

Seria przedstawia niesamowite, zaskakujące, poruszające, a niekiedy humorystyczne historie z życia pacjentów. Bohaterowie programu podejmują ryzyko zabiegu oraz zdradzają swoje przemyślenia i emocje przed i po przemianie. Jak operacja plastyczna wzbogaciła lub zmieniła ich życie? Jakie obciążenia finansowe muszą ponieść w imię piękna? Jak poradzić sobie z reakcją rodziny i przyjaciół, których opinie są czasami ostrzejsze niż skalpel chirurga?

"Operacje plastyczne" to także próba obalenia stereotypów i negatywnych skojarzeń, związanych z chirurgią plastyczną. Kamera towarzyszy pacjentom podczas całego procesu decyzyjnego. Program przedstawia prawdziwe historie , a realizatorzy nie wpływają na decyzje bohaterów, jedynie rejestrują ich naturalne zachowania.

Każda historia zaczyna się od konsultacji lekarskiej, następnie planuje się zabieg, przeprowadzona zostaje operacja , a na końcu pacjent przechodzi rekonwalescencję i wraca do normalnego życia. Realizatorzy towarzyszą zespołowi lekarzy, których codzienna praca wymaga, by byli w równym stopniu artystami, chirurgami, psychiatrami i kierownikami całego projektu.

Lekarze biorący udział w 20-odcinkowej serii pracują w klinice Miami Plastic Surgery na Florydzie. Doktorzy Brad Herman, Michael Kelly i Carlos Wolf tworzą zespół lekarzy, którzy są partnerami biznesowymi, przyjaciółmi i konkurentami. To trio ma zróżnicowaną klientelę w mieście, która ceni młodość , atrakcyjność i powierzchowność. W każdym odcinku starają się wyważyć emocjonalne i estetyczne oczekiwania pacjentów, wsłuchując się w ich najbardziej intymne potrzeby i obawy.

Premiera: wtorek, 1 grudnia, godz. 22:00, Discovery Travel & Living

Kolejne odcinki: wtorki, godz. 22:00 Zobacz też:

Botoks bez tabu: 10 pytań podstawowych

Więcej o: