Wypełniacze zmarszczek mimicznych

Wciąż dążymy do perfekcji, a czas próbujemy oszukać na wszelkie możliwe sposoby. Jego najbardziej widocznym i przykrym dla płci pięknej przejawem są linie przełamujące gładką powierzchnię skóry.

U wielu kobiet pojawiają się także przedwczesne zmarszczki, będące wynikiem nadmiernego opalania, nieprawidłowej pielęgnacji, skłonności genetycznych lub bogatej mimiki .

Naprzeciw potrzebom pań, które nieustannie ścigają się z upływającym czasem i niedoskonałościami wychodzą producenci kosmetyków, którzy to z kolei prześcigają się w wypracowywaniu coraz to nowych, nieinwazyjnych rozwiązań, mających zapewnić kobiet dobry wygląd, a co za tym idzie - świetne samopoczucie. Jednym z takich wynalazków są tzw. wypełniacze zmarszczek.

Większość preparatów określanych tym mianem ma w swoim składzie kwas hialuronowy , będący kosmetycznym hitem ostatnich lat. Występuje on naturalnie w ludzkim organizmie i jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia i gładkości skóry oraz ochronę naskórka. Z upływem lat jego ilość maleje, wtedy warto zatroszczyć się o dostarczanie skórze dawek uzupełniających niedostatek. Działanie kwasu dostarczanego z zewnątrz (możliwe jest też ostrzykiwanie - zwane podawaniem go "od wewnątrz"), czyli w postaci kremów, serum itp. ma za zadanie intensywnie nawilżać skórę i w pewien sposób wypełniać załamania skóry.

Preparaty określane mianem "wypełniaczy zmarszczek" zyskują coraz większą popularność. Działają dwutorowo : z jednej strony doraźnie wypełniają załamania (optycznie zmniejszając ich widoczność) oraz pielęgnują skórę długofalowo (w zależności od składu), poprawiając jej nawilżenie i sprężystość.

Oto propozycje tzw. wypełniaczy zmarszczek, dostępnych w polskich drogeriach i aptekach:

1. Eveline Lifting Precyzja Lasera, Trójaktywny Wypełniacz Zmarszczek, ok. 17 zł/20 ml

Preparat wypełniający i spłycający zmarszczki. Dzięki zastosowaniu silnie skoncentrowanych składników aktywnych działa równocześnie na powierzchni i wewnątrz skóry, korygując nawet głębokie zmarszczki poprzez ich wypchnięcie od wewnątrz.

2. Soraya Beauty Kreator - Kuracja Przeciwstarzeniowa, Wypełniacz zmarszczek, ok. 20 zł/15 ml

Opóźnia starzenie się komórek, powstrzymuje ich degradację oraz ujędrnia skórę na wielu płaszczyznach. Hexapeptyd wygładza zmarszczki mimiczne, spłyca głębokie bruzdy oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Wypełniacz wypycha zmarszczki od wewnątrz, wyrównując i uelastyczniając skórę.

3. ELIXINE Mimica, Serum na zmarszczki mimiczne, ok. 62 zł/40ml

Intensywnie działające serum o działaniu napinająco-wygładzającym. Zawiera Hyaluronic Filling Sphere - czysty kwas hialuronowy zamknięty w specjalnych sferach, które umożliwiają penetrację do głębszych warstw skóry. Doskonale wiąże wodę w skórze, dzięki czemu skutecznie wypełnia przestrzenie między włóknami kolagenowymi.

4. Nivea Visage DNAge, Korektor Głebokich Zmarszczek, ok. 52 zł/30 ml

Działa przeciw oznakom starzenia się skóry w miejscach najbardziej narażonych na ich powstawanie: na czole, wokół nosa oraz ust i na policzkach. Skoncentrowana formuła kremu oparta na połączeniu kwasu foliowego i kreatyny skutecznie stymuluje odnowę komórek skóry od wewnątrz. Krem zawiera również pigmenty rozświetlające, które dodają skórze blasku i sprawiają, że skóra wygląda młodo.

5. L'Oreal, Kolagenowy wypełniacz zmarszczek, ok. 60 zł/30 ml

- Spłyca powierzchniowe zmarszczki - formuła silikonowa wnika we wszystkie zagłębienia wypełniając je. - Wypełnia zmarszczkę od wewnątrz - biosfery kolagenu, związki bioprzyswajalne, wnikają do wnętrza naskórka. W zetknięciu z wodą znajdującą się wewnątrz skóry mogą zwiększyć swoją objętość nawet 9-krotnie. Dzień po dniu zmarszczki stają się coraz płytsze.

6. AA Prestige Morpho Creator Pro-Calcium, Serum Wypełniacz zmarszczek 50+, ok. 65 zł/30 ml

Serum dogłębnie odbudowujące, zapobiega utracie gęstości skóry, zwiotczeniu i kruchości. Dostarcza skórze wapń, który po 50. roku życia nie jest już tak dobrze przyswajany przez organizm. Zastosowany w kremie kompleks wapniowy uzupełnia niedobór wapnia, dzięki czemu odnawia spoistość komórkową i głęboko odbudowuje naskórek. Olej abisyński nadaje skórze jędrność i sprężystość.

7. Dermika Specialite - Kosmetyczny mikrozastrzyk z efektem push-up do wypełniania zmarszczek i bruzd, ok. 150 zł/50 ml

Przeznaczony do miejscowego stosowania pod krem w rejonach twarzy i szyi. Preparat stanowi połączenie:

- lipidowych wypełniaczy, które odbudowują i zwiększają objętość tkanki podskórnej, - mikrogąbek hialuronowych, które wnikają w głąb naskórka, gdzie pęcznieją i od środka wypełniają zmarszczki i bruzdy - kompleksu aktywnie ujędrniającemu wiotczejące partie skóry ze stymulatorami kolagenu i kwasu hialuronowego

8. Biogened, Ellexir wypełniacz zmarszczek mimicznych, ok. 140 zł/15 ml

Zawiera unikalny kompleks peptydów , który hamuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i zmniejsza pobudliwość neuronów. Blokowanie sygnałów skurczu z włókna nerwowego do mięśnia mimicznego redukuje istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Zawiera m.in. mikrokuleczki kwasu hialuronowego, olejek awokado, olejek migdałowy.

9. Abacosun De Noyles, Indispensable - Wypełniacz zmarszczek, ok. 140 zł/15 ml

Zawiera on dużą ilość kwasu alfa linolowego, który wspomaga wytwarzanie kolagenu i elastyny, zwiększając elastyczność i jędrność skóry oraz redukując zmarszczki. Wzbogacony witaminą A w mikrokapsułkach. Wpływa na odnowę komórek, pomaga zmniejszyć zmarszczki.

alat

Zobacz też:

Botoks bez tabu: 10 pytań podstawowych

Czytaj w Znam.to: Miss Sporty XXLong Mascara

Więcej o: