8 wskazówek, jak wyglądać młodziej

Oto kilka prostych zasad wskazujących, jak podtrzymać lub wyczarować młody wygląd bez pomocy chirurga.

1. Nawilżaj skórę!

Zmarszczki pojawiają się często nie tylko w wyniku bogatej mimiki, ale też niedostatecznego nawilżenia skóry. Jeśli zainwestujesz w dobry krem nawilżający i zaczniesz go regularnie stosować, skóra będzie wyglądała na młodszą i bardziej gładką.

Poza pielęgnacją ważne jest też wypijanie odpowiedniej ilości wody mineralnej (1,5-2 l dziennie), rezygnacja z mycia twarzy mydłem (nawet najlepsze - wysusza), przebywanie w pomieszczeniach o prawidłowej wilgotności powietrza (zimą kaloryfery bardzo je wysuszają, warto zaopatrzyć się w nawilżacz lub kłaść na kaloryferach specjalne pojemniczki z wodą).

Poza tym, warto wspomagać naturalny proces odnowy naskórka poprzez regularne złuszczanie (peeling raz w tygodniu), stosując przy tym masaż skóry, poprawiający krążenie. Dzięki usunięciu martwych komórek i lepszemu krążeniu, skóra stanie się gładsza, będzie miała zdrowszy koloryt i młodszy wygląd.

2. Postaw na jasne, połyskujące usta - odejmują lat

Błyszczyk nadaje wargom młody i zdrowy wygląd, usta sprawiają wrażenie bardziej nawilżonych i pełniejszych. Natomiast ciemne, matowe szminki (zwłaszcza w brązowych odcieniach) wizualnie postarzają.

3. Poczuj dotyk zimna

Nieprzespana noc i zmęczenie zostawiają ślady na skórze niemal każdej kobiety, która nie jest już nastolatką. Skutecznym trikiem szybko poprawiającym wygląd cery jest przyłożenie do twarzy na kilka minut wilgotnej, schłodzonej wcześniej ściereczki. Zamiast tego można przetrzeć całą twarz kostkami lodu (z wody mineralnej!). Dopiero po takim zabiegu wykonujemy makijaż. Skóra będzie wyglądała bardziej promiennie, pory i opuchlizna zostaną zmniejszone, a makijaż przetrwa dłużej.

4. Zmień fryzurę na krótszą

Wśród kobiet panuje powszechne przekonanie, że długie włosy nadają młody wygląd. Niestety, gdy są zniszczone farbowaniem, suche i z rozdwojonymi końcówkami dzieje się dokładnie na odwrót. Zamiast zwisających smętnie długich pasm, lepiej zdecydować się na nowoczesną, krótszą fryzurę, np. boba z grzywką (nadaje twarzy młodszy wygląd).

5. Podkreśl rzęsy, optycznie "otwórz" oko

Z wiekiem rzęsy stają się słabsze i cieńsze. Skutecznym trikiem jest stosowanie masakry podkręcającej rzęsy, która "otwiera" oko (wizualnie powiększa, a powieka nie wygląda na opadniętą). Dla optycznego zagęszczenia rzęs wystarczy użyć eyelinera i wyczarować cienką kreskę na linii rzęs.

6. Oczaruj wszystkich uśmiechem... białym uśmiechem

Szary czy żółtawy odcień zębów wygląda nieestetycznie, ale też wizualnie postarza. Jeśli zęby straciły biel przez nagromadzenie osadu z papierosów, kawy, herbaty i wina, pomoże im zabieg piaskowania (mechaniczne usuwanie osadu w gabinecie stomatologicznym). Natomiast brzydki odcień zębów, wynikający z naturalnie żółtej barwy kości można zdecydowanie rozjaśnić poprzez zabieg gabinetowego (lub nakładkowego - nocnego) wybielania zębów, który polega na skojarzeniu wybielającego działania nadtlenku wodoru o odpowiednim stężeniu i lampy przyspieszającej proces (tylko w przypadku jednorazowego zabiegu w gabinecie).

7. Zrzuć "kask" z włosów

Włosy mocno usztywnione lakierem, sztucznie wyglądające koki i loki dodają lat. Włosy powinny naturalnie się poruszać, sprawiać wrażenie lekkich i czystych. Lakierowany "kask" na głowie jest absolutnym zaprzeczeniem młodego wyglądu.

8. Unikaj makijażowej przesady

Gruba warstwa podkładu, zbyt ciemny puder, rzęsy ociekające tuszem i przypominające wyglądem owadzie nóżki, usta pokryte szczelnie szminką w odcieniu wściekłego różu i powieki niczym papuzie skrzydła nie są sprzymierzeńcami w walce o młody wygląd. W najlepszym przypadku - postarzają, w najgorszym - czynią z kobiety karykaturę samej siebie. Złota reguła dla wszystkich już-nie-nastolatek głosi: im więcej lat, tym bardziej subtelny makijaż.

alat

Jak wykonać makijaż oka, który ukryje mankamenty?

Więcej o: