Zapytaj stylistkę: beret

Może być symbolem francuskiego szyku lub deklaracją polityczną. Kojarzy się zarówno z klasyczną elegancją, jak i z artystyczną bohemą. Ale przede wszystkim jest nieustająco modnym i praktycznym nakryciem głowy.

Jego wysokość beret - odkąd wrócił do łask w ubiegłym roku, króluje na ulicach w chłodne dni późnej jesieni i wczesnej zimy. Ale w tym sezonie jest czymś więcej niż tylko nakryciem głowy. Zauważyliście zapewne małe bereciki w stylu retro i te luźne, obszyte cekinami. Otóż to - beret może być także modnym dodatkiem na wieczór! "Cekinowy" beret, odkąd po raz pierwszy założyła go Sarah Jessica Parker w jednym z odcinków "Seksu w wielkim mieście", pojawił się już w kolekcjach wielu sieciówek. Obecnie można go kupić m.in. w Topshopie (72 zł):

Beret modny zimąBeret modny zimą Beret modny zimą

Można też postawić na oryginalność i przypiąć do włosów mały berecik w stylu retro. Nam bardzo spodobał się ten dostępny w sklepie internetowym Asos.com (teraz w obniżonej cenie - 95 $)

Beret modny zimąBeret modny zimą Beret modny zimą

Prosty, klasyczny beret nabierze zupełnie innego, zaskakującego charakteru, jeśli przypniecie do niego kilka małych broszek. Można też kupić beret razem z nimi (w sklepie freepeople.com w cenie 136 zł):

Beret modny zimąBeret modny zimą Beret modny zimą

...lub broszki osobno (na przykład za 10? w angielskiej sieci Monsoon Accesorize - już wysyłają do Polski!)

Beret modny zimąBeret modny zimą Beret modny zimą Jeśli masz zręczne palce, możesz zrobić sama broszki z kokardek, guzików, lub części pozostałych po starym zegarku.

A może macie zupełnie inne pomysły na beret?

Magda Niedźwiecka

Szafiareczka

Więcej o: