Trendy: Idea Destination SPA dotarła do Polski

W poszukiwaniu chwili odpoczynku coraz więcej kobiet (choć nie tylko) decyduje się na kilkudniową odskocznię od rzeczywistości i ekspresową odnowę w jednym, czyli wizytę w ośrodku SPA.

Choć określenie "SPA" nadal kojarzy się z luksusem dla wybranych, liczba nowo powstających w Polsce ośrodków, hoteli i salonów operujących w tej kategorii dowodzi rosnącego wciąż zainteresowania usługami typu SPA.

Dlaczego ośrodki SPA stają się coraz bardziej popularne?

Zarabiamy coraz więcej (przynajmniej statystyki na to wskazują), ale też pracujemy bardziej intensywnie. W związku z tym mamy poczucie, że należy nam się zasłużony relaks . Często wręcz łakniemy chwilowej ucieczki od codzienności, którą to potrzebę idealnie spełniają ośrodki oferujące "weekendową odnowę" lub "chwilę zapomnienia" w samym środku miejskiej dżungli.

Ponadto, dobry wygląd ma znaczenie (w wielu sferach życia), a korzystanie z zabiegów upiększających z salonach SPA jest wyrazem dbałości o urodę i dobre samopoczucie.

Nowy trend - Destination SPA

Nastały czasy, kiedy to najważniejsi staliśmy się my, klienci. Preferujemy salony, w których jesteśmy pamiętani. Lubimy, gdy ktoś stara się dostosować do naszych potrzeb. Oczekujemy profesjonalnego podejścia, wysokiej jakości usług oraz indywidualnego traktowania. Chcemy oddać się w ręce specjalisty, który zdefiniuje problem, następnie "skroi na miarę" odpowiedni dla nas program zabiegów, a ponadto zajmie się nie tylko naszym ciałem, ale i duszą . Odpowiedzią na ten trend są ośrodki stworzone zgodnie z koncepcją Destination Spa .

Na czym polega Destination Spa ?

Ideą Destination Spa jest zadbanie o klienta w sposób całościowy , nie tylko poprzez zabiegi pielęgnacyjne, ale również przez odpowiednią dietę i naukę zdrowego żywienia, dopasowane do potrzeb ćwiczenia fizyczne oraz wykłady mające na celu rozwój osobisty.

Pobyt w takim ośrodku ukierunkowany jest na konkretny cel i ma być motywatorem do zmiany zachowań, przyzwyczajeń i pozbycia się złych nawyków. Każdy z gości wybiera określony pakiet lub pod okiem specjalisty opracowuje indywidualny program, który pomoże rozwiązać konkretny problem.

Może to być chęć rzucenia palenia, utraty wagi czy potrzeba znalezienia kilkudniowej odskoczni od zawodowego stresu. Krótki wypad do SPA może być skrojony także na miarę potrzeb przygotowań przedślubnych przyszłej panny młodej lub błyskawicznej odnowy w karnawale.

W Stanach Zjednoczonych jest tylko 79 ośrodków Destination Spa i aż 11736 salonów Day Spa. W Polsce koncepcja ta jest w początkowej fazie rozwoju, stosunkowo niewiele ośrodków SPA oferuje programy "skrojone na miarę", stworzone do kompleksowej walki z konkretnymi problemami.

Polska oferta

Ostatnio odwiedziliśmy pierwszy w Polsce hotel SPA, który całkowicie opiera swą działalność na koncepcji Destination Spa - AQUARIUS Spa w Kołobrzegu.

To bardzo ciekawy architektonicznie obiekt, wyglądem przypomina kolorowe akwarium. Jest miejscem dla osób poszukujących wytchnienia, odpoczynku i relaksu. Jako jedyny ośrodek SPA w Polsce ma instalację, dzięki której lecznicza borowina płynie...bezpośrednio z kranu .

W hotelu można skorzystać z programów SPA, zorganizować luksusowy wieczór panieński, lub kawalerski, a także spędzić romantyczny i relaksujący weekend we dwoje.

Jesteśmy pod wrażeniem nowoczesności, doskonałej infrastruktury i jakości usług oferowanych w hotelu. Stanowi on dowód na to, że Polacy też potrafią wypracować wysokie standardy i stworzyć ośrodek SPA na światowym poziomie.

Zimą 2010 w ofercie hotelu pojawi się program "Piękna w karnawale ", dzięki któremu będzie można przygotować się na sezon szalonej zabawy nie tylko poprawiając wygląd, ale także poprzez błogi relaks i doładowanie akumulatorów energetycznych .

Jedna z naszych redaktorek miała okazję uczestniczyć we wspomnianym programie i przetestować go "na własnej skórze". Relację przeczytacie w kolejnym artykule.

Zobacz też:

NASZ TEST: Depilacja pastą cukrową vs ciepły wosk

Więcej o: