Najlepiej zarabiające modelki

Jak co roku pojawiła się lista 10 najlepiej zarabiających modelek. Pierwsza piątka się nie zmienienia od lat, a na jej czele, jak zawsze jest Gisele Budchen.

Brazylijska modelka już kilka lat z rzędu zarabia najwięcej, a w tym roku jej dochody wzrosły do 35 milionów dolarów . Za nią jak zawsze jest Heidi Klum , później Kate Moss , Adriana Lima i Doutzen Kroes . W ubiegłym roku na szóstym miejscu była Alessandra Ambrosio , ale w tym roku nie trafiła do pierwszej dziesiątki, a jej miejsce zajęła Karolina Kurkova , która w ubiegłym roku nie znalazła się na liście.

Natalia Vodianova pozostała na 7 miejscu, na 8 z 10 po spadku w 2009 powróciła Carolyn Murphy , przez co Daria Werbowy i Miranda Kerr spadły o jedno miejsce.

1. Gisele Bundchen 35 milionów dolarów

2. Heidi Klum 14 milionów dolarów

3. Kate Moss 7,5 milionów dolarów

4. Adriana Lima 7 milionów dolarów

5. Doutzen Kroes 6 milionów dolarów

6. Karolina Kurkova 5 milionów dolarów

7. Natalia Vodianova 4,8 miliona dolarów

8. Carolyn Murphy 4,5 miliona dolarów

9. Daria Werbowy 3,8 miliona dolarów

10. Miranda Kerr 3,5 miliona dolarów

Jak widać z powyższego zestawienia opłaca się być aniołkiem Vistoria's Secret . Giesele, Adriana, Doutzen, Karolina i Miranda mają ten tytuł na swoim koncie. Wiele dają też kontrakty reklamowe. Kate Moss zarabia na współpracy z Rimmel London i

Topshopem

, Doutzen Kroes była twarzą Gucci i perfum Calvin Klein Eternity , a Carolyn Murphy, która została wyróżniona przez Vogue'a tytułem Modelki Milenium przez 8 lat współpracowała z Estee Lauder . Warto też zakładać swoje firmy. Gisele Bundchen ma własną

kolekcję sandałów

, Miranda Kerr linię organicznych kosmetyków ,

Heidi Klum

tworzy odzież, dodatki i biżuterię, a Natalia Vodianova

zaprojektowała bieliznę

.

Więcej o: