Zaskakujący Vogue Italia

Steven Meisel eksperymentuje. W styczniowym Vogue Italia zaskakuje śmieszną okładką i nietypową sesją prezentującą kulisy pokazów mody.

Ostatnio Steven Meisel zaskoczył wszystkich sesją zainspirowaną popularnym mikroblogiem Twitter a teraz postawił na równie nietypowy temat.: pokazy mody, ale podszedł do niego nietypowo. Zamiast sfotografować piękne modelki, w okazałych sukniach i wystudiowanych pozach amerykański fotograf postawił na naturalność i śmieszne sytuacje .

Vogue Italia styczeń 2010Vogue Italia styczeń 2010 fot. skan własny

Na uwagę zasługuje okładka , której Anna Wintour , naczelna amerykańskiej edycji Vogue'a, zapewne by nie zaakceptowała. Na szczęście Franca Sozzani , prowadząca Vogue Italia , nie uważa, że świat mody to tylko profesjonalizm, czy błysk, ale i upadki . Okładka nie szokuje, jak to często bywa w przypadku francuskiej edycji, ale przedstawia rzeczywistość. Karlie Kloss wystylizowana przez Lori Goldstein została sfotografowana na wybiegu. Nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że modelka została uwieczniona w momencie upadku. Fani mody doskonale wiedzą, że takie sytuacje zdarzają się na pokazach, jednak dotychczas żaden z magazynów modowych nie zdecydował się tego pokazać i to w tak prześmiewczej formie . Kolaż ze zdjęć prezentujących przewracającą się modelkę został podpisany "Showtime ". Genialne!

Vogue Italia styczeń 2010Vogue Italia styczeń 2010 fot. skan własny

W środku numeru równie zaskakująca sesja, w której wzięła imponująca liczba modelek. Agyness Deyn, Alla Kostromicheva, Aminata Niaria, Anna De Rijk, Anna Selezneva, Constance Jablonski, Daria Strokus, Freja Beha Erichsen, Frida Gustavsson, Gwen Loos, Hanne Gaby, Irina Kulikova, Iris Strubegger, Isabeli Fontana, Iselin Steiro, Monika Jagaciack , Jamie Bochert, Kamila Filipcikova, Karen Elson, Karlie Kloss, Kasia Struss , Kendra Spears, Lara Stone, Lily Donaldson, Liya Kebede, Magdalena Frąckowiak , Mirte Maas, Natasha Poly, Patricia van der Vliet, Ranya Mordanova, Rianne ten Haken, Rose Cordero, Sasha Pivovarova, Sessilee Lopez, Sigrid Agren, Siri Tollerod, Snejana Onopka i Viktoriya Sasonkina zostały sfotografowane podczas pracy na pokazie mody. Sesja "Runway " ukazuje nie tylko wybieg, ale i przygotowania do eventu oraz ekipę, która przy nim pracuje. Zdjęcia są utrzymane w różnym stylu, jedne są czarno-białe, a inne gwiazdorskie i barwne. Na niektórych modelki są spontaniczne i wyluzowane, a na innych pozują prezentując stroje. To niezwykła gratka dla fascynatów świata mody . Polecamy!

Vogue Italia styczeń 2010Vogue Italia styczeń 2010 fot. skan własny

Brawa dla fotografa i redaktor naczelnej za sesję ukazującą nie tylko blichtr i błysk, ale i kulisy pokazów . Świetne są zdjęcia ekipy pracującej na tym, by widowisko się udało. Trzba przyznać, że w końcu ktoś zrobił coś ciekawego , bo ta sesja jest o wiele bardziej interesująca niż to, co zwykle możemy podziwiać w magazynach modowych.

Meiselpic w Vogue Italia

Czytaj w Znam.to: Cudeńko bez którego się nigdzie nie obędę!

Więcej o: