Claudia od lat jest jedną z najpopularniejszych modelek. Forbes ocenił jej majątek na 55 milionów dolarów. Pojawiła się na ponad 500 okładkach. Była muzą Karla Lagerfelda i jedną z najważniejszych modelek lat 90. ubiegłego stulecia. Razem z Lindą Evangelistą i Naomi Campbell należała do "wielkiego tercetu". Nadal dostaje lukratywne kontrakty. Współpracuje z L'Oreal, marką zegarków Ebel i wystąpiła w reklamie perfum D&G , jednak nie pracuje już tak dużo, jak wcześniej.
Modelka twierdzi, że macierzyństwo odmieniło jej życie. Przestała być pracoholiczką. Kiedy poznała męża postanowiła, że nie będzie pracować w weekend, bo wie, co jest najważniejsze a gdy została matką stała się jeszcze bardziej ostrożna.
39letnia supermodelka jest już w piątym miesiącu . Dziecko urodzi się na przełomie kwietnia i maja. Niemka ma już ze swoim mężem dwoje dzieci: 6 letniego Caspara i 5 letnią Clementine. Para pobrała się w 2002 roku, a swoje uczucie określają jako miłość od pierwszego wejrzenia . Wcześniej modelka była zaręczona ze znanym iluzjonistą . Kto z Was jeszcze pamięta głośny związek z Davidem Copperfieldem, który rzekomo był kontraktem biznesowym mającym przynieść parze rozgłos i popularność?