Jak zwiększyć objętość fryzury?

Piękna i bujna fryzura stanowi obiekt pożądania zdecydowanej większości kobiet. Oto kilka sposobów na optyczne zwiększenie objętości fryzury i podniesienie włosów u nasady.

Niestety, kobiety obdarzone subtelnym typem słowiańskiej urody rzadko poszczycić się mogą gęstymi włosami w stylu "lwiej grzywy". Nie oznacza to jednak, że panie powinny raz na zawsze porzucić marzenia dotyczące uzyskania upragnionych pasm. Wręcz przeciwnie. Oto kilka prostych i - co najważniejsze - sprawdzonych sposobów, na dodanie włosom tak pożądanej objętości. Po pierwsze: szampon Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, jakiemu poddawane są włosy jest oczywiście ich mycie. Typ szamponów spod znaku "dodający objętości włosom cienkim i słabym" nada włosom gęstości i wspomnianej objętości bez ich dodatkowego obciążania . Podczas zakupu warto zwrócić również uwagę na obecną w składzie kosmetyku zawartość substancji odżywczych. Wyciągi roślinne, antystatyczne polimery, pantenol, czy nawet obecne w składzie niektórych szamponów ekstrakty z guarany, to jak najbardziej pożądane przez nas substancje.

Po drugie: odżywka

Odżywka dodająca objętości włosom cienkim i delikatnym to drugi krok na drodze do uzyskania wymarzonej, bujnej czupryny. Powinna mieć lekką, delikatną konsystencją. Zwykle te w postaci sprayu są najlżejsze i nie obciążają włosów.

Po trzecie: stylizacja

Kiedy podstawy pielęgnacji mamy już w pełni opanowane, warto przyjrzeć się kosmetykom do stylizacji zapewniającym dodatkowy efekt bujnej fryzury. A wybór mamy ogromny. Poczynając od pianek, poprzez lakiery, a skończywszy na aktywowanych ciepłem lotionach.

Jeśli nie masz ochoty już o poranku wklepywać skrupulatnie lotionu we włosy, by następnie misternie modelować fryzurę przy pomocy szczotki i suszarki, zainwestuj w lakier dodający objętości włosom cienkim i przetłuszczającym się.

Objętość dla brunetek

Tak, tak, to nie mit. Jeśli pragniesz optycznie nadać włosom objętości, powinnaś zastanowić się nad zmianą ich koloru. To właśnie ciemne, głębokie brązy sprawią, że włosy wydawać będą się zdecydowanie bardziej gęste i grubsze. Z całą pewnością jednak unikać powinnaś kontrastowych balejaży, które sprawią, że cienkie i delikatne włosy zostaną tylko mocniej podkreślone.

Fryzura: najlepiej niezbyt długa

Im masz dłuższe włosy, tym trudniej będzie dodać im gęstości i objętości. Obciążone, długie pasma mają bowiem tendencję do opadania i efekt uzyskany nawet przy pomocy nawet najlepszych szamponów, może okazać się krótkotrwały. Najlepiej, więc zdecyduj się na fryzurę krótką , której długość sięgać będzie najwyżej do linii ramion.

Poza tym, podczas wizyty w salonie fryzjerskim poproś, by fryzjer lekko wycieniował końcówki dodając tym samym fryzurze efektu lekkości i bujności. Możesz pokusić się również o tak zwane cieniowanie warstwowe . W ten sposób pozostawione od spodu, krótsze pasma, będą po prostu "wypychały" kosmyki od powierzchni skóry głowy.

Suszenie: wyłącznie z głową w dół

Podczas zabiegu suszenia pamiętaj, by zawsze pochylać głowę ku dołowi. W ten sposób sprawisz, że włosy nie zostaną "przyklepane" do powierzchni skóry głowy. Samo suszenie rozpoczynaj natomiast zawsze od karku, kierując się do czubka głowy, a skończywszy na luźno opadających kosmykach.

Poza tym, podczas suszenia przeczesuj włosy palcami, dodatkowo lekko je "pusząc". Podczas modelowania przy pomocy okrągłej szczotki uważaj, by włosy nawijać zawsze w kierunku przeciwnym do tego, w którym mają się układać. Dzięki temu zabiegowi możliwe będzie uzyskanie objętości oraz niezwykłej sprężystości fryzury.

Uwaga! Do suszenia używaj wyłącznie chłodnego, ewentualnie letniego powietrza. Ciepło sprawi bowiem, że skóra głowy szybciej ulegać będzie przesuszeniu, a tym samym stanie się ona bardziej podatna na przetłuszczanie.

Zabieg trwałego podniesienia włosów u nasady

Katie Holmes. Ale same przyznacie, że ta krótka fryzurka odejmuje jej lat.Katie Holmes. Ale same przyznacie, że ta krótka fryzurka odejmuje jej lat. msnbc.msn.com

Z całą pewnością niejednokrotnie słyszałaś o trwałej ondulacji oraz jej przykrych efektach. A co powiesz na trwałą mającą na celu wyłącznie podniesienie włosów u nasady? Ten typ zabiegu, zwany z języka angielskiego "move-up", ma na celu dodanie włosom objętości bez efektu mocnego skrętu, a tym samym bez konieczności poniesienia ryzyka znacznego osłabienia struktury włosa.

Zdecydowanie mniej inwazyjny od tradycyjnej trwałej ondulacji "move-up" polecany jest głównie w przypadku włosów cieniowanych (najlepiej poddanych wielowarstwowemu strzyżeniu), zdrowych, oraz niezbyt długich (zalecana długość to włosy sięgające do linii ramion).

"Move-up" rozpoczyna się nałożeniem przez fryzjera specjalnego płynu dobranego do potrzeb pasm. Do wyboru mamy płyn nadający włosom efekt lekko skręconych pasm, lub też dostojnie prostych kosmyków. Sam efekt uniesienia włosów i zwiększonej objetości objętości utrzyma się na włosach od 6 do 8 tygodni. Jednorazowy koszt zabiegu to ok. 150 zł.

Autor: Agnieszka Obstawska, fryzjer

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką Handsome Men

Zobacz też:

Dieta na piękne włosy: 9 wskazówek

Czytaj w Znam.to: Organiczna pomadka do ust

Więcej o: