Modny look: koronka na wiosnę

Ubrania i dodatki wykonane z koronkowych materiałów to hit nadchodzącej wiosny. Jak je nosić?

Koronki pojawiły się na wielu wybiegach pokazów na sezon wiosna/lato 2010 i od razu podbiły serca zarówno gwiazd, które zaczęły pojawiać się w koronkowych kreacjach na czerwonym dywanie , jak i znawców mody, którzy głoszą powrót kobiecości i delikatności w modzie. Mamy już dość ostrych, rockowych stylizacji , ukazujących silną stronę kobiet.

od lewej: projekt Oscar de la Renta, projekt Valentino, projekt Nina Ricciod lewej: projekt Oscar de la Renta, projekt Valentino, projekt Nina Ricci fot. East News Od lewej: projekt Oscar de la Renta, projekt Valentino, projekt Nina Ricci

Teraz panie chcą wyglądać i czuć się dziewczęco. Zbliżający się sezon będzie należał do pięknych, misternych koronek, ażurowych tkanin i prawdziwie romantycznego looku. Oczywiście futurystyczne inspiracje nie odejdą zupełnie w niepamięć i od czasu do czasu dadzą o sobie znać. Bo przecież koronka w tym sezonie nie może być zupełnie nudna - grzeczny look małej dziewczynki trzeba odrobinę podkręcić: koronkową retro stylizację warto podkręcić dodatkami z innej bajki. Najlepiej sprawdzą się tu nieco "toporne" szpilki, ale równie dobrze będzie się prezentować marynarka o militarnym kroju - najważniejsza jest inwencja i zabawa!

Marta Żmuda-TrzebiatowskaMarta Żmuda-Trzebiatowska kolaż Lula.pl/kapif.pl

Powyżej: koronkowe body, Topshop, 25 funtów; bluzka, Topshop, 35 funtów; rajstopy, Topshop, 12 funtów; czarna sukienka, TFNC, Asos, 40 funtów.

Na pierwszym kolażu: koronkowe rękawki, Kiki de Montparnasse, Net-a-porter, 195 dolarów; żakiet, New Look, 55 funtów; spódnica, Topshop, 32 funty; bransoletka, New Look, 6 funtów; bluzka, New Look, 16 funtów.

Barbara Łubko

Modny look na wiosnę: powrót lat 70.

Czytaj w Znam.to: Genialny puder prasowany

Więcej o: