Aloes - kaktus-cud

Poznaj dobroczynne działanie aloesu i wykorzystaj je w codziennej pielęgnacji!

Aloes jest znany ze swojego szerokiego spektrum dobroczynnych właściwości . Jego liście mają w środku miąższ, w którym, oprócz wody, jest około 270 substancji odżywczych . Są to między innymi witaminy, biopierwiastki, enzymy i cukry . Nic dziwnego, że mówi się iż Kleopatra zawdzięczała swoją urodę właśnie niemu.

Właściwości aloesu pozwalają pozytywnie wpływać na wnętrze i powierzchnię naszego ciała. Jego najpopularniejszą właściwością jest zmniejszenie dolegliwości związanych z gojeniem się ran . Można go także używać do łagodzenia oparzeń słonecznych, opuchlizny, ugryzień owadów, przy trądziku oraz do wielu innych problemów skórnych. W przypadku zapalenia dziąseł powinna pomóc płukanka z jego soku . Znajduje także zastosowanie w neutralizowaniu zapachu potu - dlatego koncerny kosmetyczne często wykorzystują go w antyperspirantach. Poza tym ma nawilżające i wygładzające działanie dla skóry, warto więc sięgnąć po balsam do ciała z aloe vera lub samemu robić maseczki.

Omawiany kaktus ma dobroczynny wpływ również na wnętrze naszego organizmu. Jego gorzki, żółty sok jest stosowany do pobudzenia trawienia , a w większych ilościach jako środek przeczyszczający . Pomaga także na zespół napięcia miesiączkowego, bezsenność i nadciśnienie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o aloesie, zapraszamy do poświęconych mu lektur. Niżej kilka przykładów kosmetycznych z aloe vera w roli głównej:

Aloes - kaktus-cudAloes - kaktus-cud kolaż Lula.pl

Na kolażu: emulsja rozgrzewająca Aloe Heat Lotion, 68,45 zł (aloelife.pl); mydło w płynie Forever, 60,49 zł (aloelife.pl); aloesowa pasta do zębów Forever, 35,39 zł (aloelife.pl); żel do higieny intymnej aloesowy Lirene, 11,90 zł (sklep.eris.pl); krem do twarzy Aloe Vera Oriflame, 21,90 zł ; balsam do ust Forever, 15,98 zł (aloelife.pl); tonik Aloe Vera Oriflame, 19,90 zł ; płatki z aloesem na oczy Oriflame, 5,07 zł ; dezodorant w sztyfcie, 33,10 zł (aloelife.pl); kojący żel pod oczy Aloe Vera Orifalme, 19,90 zł ; balsam do ust Aloe Vera Oriflame, 9,90 zł ; mydło w płynie z nawilżającym aloesem i lotosem Oriflame, 12,90 zł .

Anna Szulc

Depilacja woskiem w domowych warunkach

Więcej o: