Odnowa dla dłoni

Kilka prostych wskazówek jak zadbać o dłonie po zimie.

Skóra dłoni zimą przechodzi wiele . Silny mróz, częste zapominanie rękawiczek, bitwy na śnieżki, a później szok spowodowany ciepłym i suchym powietrzem mieszkania oraz mycie naczyń w silnym detergencie. Jak przywrócić im gładkość i miękkość? Oto garść porad:

Filtry przeciwsłoneczne przez cały rok.

Dłonie są wizytówką kobiety. Jak nic innego potrafią zdradzić nasz wiek. U osób w podeszłym wieku pojawiają się plamy wątrobowe (in. plamy starcze). Są one skutkiem wystawiania dłoni na promieniowanie słoneczne. Pamiętaj! Cały rok warto inwestować w kremy z filtrami UV. W ten sposób znacząco opóźnimy proces starzenia.

Używaj rękawiczek.

Noś rękawiczki jak tylko zrobi się trochę chłodniej. Mróz i zimny wiatr skutecznie ujmują uroku naszym dłoniom. Pamiętaj, by po przyjściu do domu nie ogrzewać ich w ciepłej, a letniej wodzie i posmarować kremem. Rękawiczki są przydatne nie tylko na mróz. Możesz zafundować dłoniom nocne kuracje - posmarować je grubą warstwą odżywczego kremu, nałożyć rękawiczki i zostawić do rana. Ponoć takie zabiegi są dobrze znane Victorii Beckham.

Unikaj mydła.

Myj dłonie jak najdelikatniejszymi preparatami. Najlepsze są te, które nie zawierają mydła, a są na bazie olejków. Do najmocniej wysuszających należą antybakteryjne.

Wybierz delikatny płyn do mycia naczyń.

Silne detergenty mocno uszkadzają skórę dłoni. Jeśli nie używasz zmywarki, wybieraj płyny do naczyń z witaminami i w formie balsamu. Najlepiej do każdego domowego zadania z detergentem w tle zakładać rękawiczki.

Nie zapominaj o paznokciach.

Paznokcie także ulegają wysuszeniu, dlatego warto używać kremu do rąk i paznokci, a także smarować je odżywkami i lakierami z witaminami i wapniem.

Krem, krem, krem...

Noś krem w torebce, miej go w kuchni i w łazience. Używaj go po kąpieli, po myciu naczyń, po sprzątaniu. Jeśli będziesz stosować go regularnie, dłonie staną się jedwabiście gładkie i miękkie, a Ty poczujesz się pewniej i piękniej.

Niżej feeria barw, zapachów i form kosmetyków, które pomogą zadbać o dłonie:

Odnowa dla dłoniOdnowa dla dłoni kolaż Lula.pl

Na kolażu: krem do rąk Kamill, 7,99 zł (merlinbeauty.pl); rozjaśniający krem do rąk Ziaja, 7,99 zł (merlinbeauty.pl); krem do rąk z limonką Joanna, 3,25 zł (domzdrowia.pl); krem do rąk z kolagenem Bielenda, 9,49 zł ; krem do rąk i paznokci z ekstraktem z moreli i białej herbaty Oriflame, 11,90 zł ; odmładzający krem do rąk z retinolem Sally Hansen, 35 zł (merlinbeauty.pl); daktylowy krem do rąk Lirene, 7,99 zł (merlinbeauty.pl); krem do rąk Neutrogena, 16,49 zł (merlinbeauty.pl); oliwkowa maska do rąk i paznokci Ziaja, 6,49 zł (merlinbeauty.pl); krem do rąk z kolagenem i elastyną Soraya, 6,49 zł (merlinbeauty.pl); ujędrniający balsam do rąk Freeman, 18,90 zł (merlinbeauty.pl); pianka do mycia rąk Aldo Vandini, 12,90 zł (merlinbeauty.pl); maseczka do rąk z Q10 Aldo Vandini, 4,90 zł (merlinbeauty.pl); multiregenerujący krem do rąk Derminka, 22 zł (merlinbeauty.pl); krem do rąk Aldo Vandini, 16,90 zł (merlinbeauty.pl).

Anna Szulc

Nude look

Czytaj w Znam.to: High Potency "C" Scape Serum 25

Więcej o: