Elementarz dbania o stopy

Zbiór podstawowych zagadnień przydatnych we wiosennej walce o piękny wygląd stóp.

Zimą często zaniedbujemy stopy . Niech wiosna nie będzie dla nas tylko odrodzeniem natury, ale także przywróceniem naszemu ciału najlepszej formy . Zaopiekujemy się tymi, które dźwigają nas całymi dniami . Oto kilka krótkich rad, jak uczynić stopy pięknymi:

Wiosenne SOS dla stópWiosenne SOS dla stóp Fot. Shutterstock

Kąpiele

Serwuj stopom odprężające kąpiele. Zrelaksują się i one i ty. Przydadzą się sole, zapachowe olejki, które zmiękczą naskórek albo przeznaczone do tego płyny do stóp.

Zgrubiały naskórek

Codziennie dbaj o to, by nie pojawił się zgrubiały naskórek. Wystarczy przy każdym prysznicu czy kąpieli potrzeć przez chwilę pięty i krawędzie stóp. Pamiętaj, żeby często zmieniać pumeks. Jeśli używasz tarki, dezynfekuj ją co jakiś czas alkoholem. Jeśli skóra już zdążyła stwardnieć, możemy wybrać się do manikiurzystki, która specjalną frezarką skutecznie i na długo usunie problem.

Zmiękczające kremy

Skórę stóp warto natłuszczać, ale przede wszystkim zmiękczać. Przetestowałyśmy wiele kremów i zdecydowanie najskuteczniejsze i stosunkowo niedrogie są kremy z mocznikiem, np. Oxedermil (nadają się także do usuwania wrastających włosków po depilacji). Do kupienia w aptekach.

Skarpetki

Unikaj sztucznych materiałów - nie oszczędzaj na skarpetkach. Noś bawełnę, która wchłania pot i pozwala skórze oddychać. Także obuwie powinno być odpowiednio dobrane do temperatury, możliwie przewiewne i ze skóry naturalnej.

Pocenie

Jeśli masz problem z nadmiernym poceniem się stóp, sięgnij po talki, dezodoranty i kremy antyperspiracyjne. W sklepach jest ogromna oferta tego typu produktów. Jeżeli to nie wystarcza, sięgnij po cudo nauki - antyperspiranty, które są tak silne, że stosujemy je raz na kilka dni, np. Antidral lub jeszcze mocniejszy Etiaxil. Wielu sugeruje, że nie zdrowo jest je stosować. Sięgnij po taki, jeśli rzeczywiście masz problem.

Niżej kilka kremów pomocnych w walce o piękne stopy:

Wiosenne SOS dla stópWiosenne SOS dla stóp kolaż Lula.pl

Na kolażu: pumeks w kremie Sally Hansen, 33 zł (merlinbeauty.pl); odświeżający balsam do stóp Neutrogena, 19,99 zł (merlinbeauty.pl); antyperspiracyjny krem na dzień do stóp Bielenda, 10,49 zł (merlinbeauty.pl); dezodorant do stóp Scholl, 17,49 zł (merlinbeauty.pl); krem do stóp Ziaja, 5,99 zł (merlinbeauty.pl); szczoteczka z pumeksem Oriflame, 13,90 zł ; dezodoryzujący talk do stóp Oriflame, 17,90 zł ; krem do stóp Neutrogena, 19,99 zł (merlinbeauty.pl); pumeks ekstra Scholl, 8,49 zł (merlinbeauty.pl); wygładzający scrub do stóp Freeman, 18,90 zł (merlinbeauty.pl); skarpetki do nawilżania Oriflame, 24,90 zł ; balsam do stóp Aldo Vandini, 15,90 zł (merlinbeauty.pl); krem na pękającą skórę pięt Scholl, 21,49 zł (merlinbeauty.pl).

Anna Szulc

Makijaż w stylu Gwen Stefani

Czytaj w Znam.to: Niesamowite lśnienie i efekt pielęgnacji podczas zabiegu koloryzacji

Więcej o: