Kalendarz Pirelli autorstwa Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld będzie autorem kalendarza Pirelli na 2011 rok.

Niemiecki projektant zasłynął już jako fotograf . W swoim portfolio ma naprawdę znakomite zdjęcia i choć projektowanie jest nadal jego głównym zajęciem, to fotografia zaczęła go coraz bardziej pochłaniać. Robi zdjęcia do kampanii swoich kolekcji i sesji zdjęciowych do czasopism modowych , a teraz jeszcze zostanie autorem najnowszego kalendarza Pirelli , dzięki czemu dołączy do grona największych, jak Patrick Demarchelier , Bruce Weber , czy Mario Testino .

Karl LagerfeldKarl Lagerfeld fot. EAST NEWS

Karl zaplanował zdjęcia na kwiecień i zapowiedział, że w sesji wezmą udział same topmodelki. Zapewne wśród nich pojawi się ulubienica projektanta Lara Stone. Projektant powiedział też, że odejdzie od popularnej stylistyki.

Zrobię to w swoim studiu w Paryżu. Ujęcia na plaży są zbyt oczywiste." - ogłosił Karl.

Kalendarz Pirelli

to prestiżowe wydawnictwo, które z założenia ma być na najwyższym poziomie. Tylko najlepsi fotograficy zostają zapraszani do współpracy, a oni wybierają najładniejsze kobiety. Ciekawe, czy Karl zachwyci. Wiadomo, że nie pójdzie w stronę grafiki, ani kolażu i prawdopodobnie postawi na urodę modelek oraz piękne ubrania. To może być wielka gratka dla wielbicieli mody.

Więcej o: