Kolekcja Jo No Fui - wiosna 2010

Kolekcja Jo No Fui na wiosnę/lato 2010 zachwyca detalami - delikatne koronki wystają spod bluzek, a aplikacje zrobione są z agrafek i nitów.

Oglądając zdjęcia z pokazu Jo No Fui warto zwrócić uwagę na stylizacje . Doskonale dobrane rzeczy tworzą casulowe zestawy zgodne z najmodniejszymi trendami. Dużo jest nawiązań do stylu militarnego , który przejawia się w kolorze khaki, czy wojskowych czapkach przewrotnie uszytych ze skóry i ozdobionych krzyżami przypominającymi woskowe medale za odwagę. Wśród inspiracji znajdziemy też styl marynarski - marynarki i swetry w biało-granatowe paski oraz luźne spodnium , który idealnie nadaje się na spacer po promenadzie. Zestawienie szerokiej koszuli w paski z białymi szortami i złotym naszyjnikiem z krzyżami wygląda naprawdę świetnie - stylizacja jest casulowa, ale bogato zdobiony naszyjnik dodaje jej wytworności. Idealnym komplet do pracy jest biała marynarka, koszula w paseczki i spodnie w stylu bryczesów ze skórzanymi wzmocnieniami od środka, a do tego oczywiście złoty łańcuch.

Kolejnym źródłem inspiracji byli motocykliści . Ważna cześć kolekcji stanowią bowiem ubrania ze skóry - a ten materiał jest, obok dżinsu , jednym z ważniejszych w nadchodzącym sezonie. Mamy więc skórzane czapki, kamizelki i płaszcze ozdobione złotymi łańcuchami . Sporo jest metalowych elementów i agrafek , które ozdabiają proste, czarne sukienki. Warto zwrócić uwagę na marynarkę i kamizelkę z łańcuszków , które w zestawieniu z delikatnymi materiałami stają się niezwykle eleganckie. Przepiękne koronki wystające spod bluzek, czy sukni oraz siateczki ozdabiające dekolt to zdecydowany faworyt tej kolekcji !

Naszym zdaniem warto się dokładnie przyjrzeć projektom włoskiej marki Jo No Fui .

Więcej o: