Misja: idealne bikini do lata

Robimy wiosenne porządki - nie tylko w domu. Słychać ostatni dzwonek dla rozpoczęcia pielęgnacji okolic bikini, więc do dzieła!

Chciałabyś do lata mieć okolice bikini zadbane równie perfekcyjnie jak, podziwiane za piękne i kobiece sylwetki, Aniołki Victoria's Secret ? Zastanawiasz się jak taka Ania Jagodzińska czy Doutzen Kroes sprawiają, że ich ciało w tym miejscu nie posiada żadnej skazy? Mamy dla was kilka porad, które powinny pomóc osiągnąć cel misji "Idealne bikini do lata" !

Ania Jagodzińska i Doutzen Kroes dla Vicotria's Secret Ania Jagodzińska i Doutzen Kroes dla Vicotria's Secret  fot. East News; AP

1) Delikatne mycie

Wiele z nas popełnia błąd nie stosując co mycia okolic intymnych specjalistycznych preparatów. Kosmetyki stworzone specjalnie dla tej partii ciała mają odpowiednie pH, są bardzo delikatne i antyalergiczne. Warto po nie sięgnąć, by nie dopuścić do nieprzyjemnych podrażnień.

2) Depilacja

Okolice bikini to największa depilacyjna zmora każdej kobiety... Cały świat dyskutuje o tym, jaki sposób usuwania owłosienia jest najlepszy dla tak delikatnej skóry i co najgorsze nie dochodzi do consensusu! Niżej przedstawiamy depilacyjne możliwości i ich wady:

Golenie maszynką jest tanie, ale łatwo się zaciąć, a czynność tę trzeba wykonywać niemal codziennie. Efekt od razu po zabiegu jest bardzo przyjemny, bo skóra jest idealnie gładka, jednak już po kilkunastu godzinach da się wyczuć odrastające grube, kłujące włoski.

Kremy do depilacji często nieciekawie pachną, podrażniają skórę, a ich efekt utrzymuje się tak samo krótko, jak w przypadku maszynki. Zaletą jest efekt gładkości i brak możliwości zacięcia się.

Plastry z woskiem na zimno są dość wygodne, ale za to bolesne, a usunięcie pozostałości "klejącej mazi" jest nie lada wyzwaniem. Jedynym plusem jest długotrwały efekt - około miesiąca bez widocznych włosków.

Pasta cukrowa jest stosunkowo tania i przypomina usuwanie owłosienia plastrami. Nakładamy przygotowaną wcześniej masę (szklanka cukru, pół szklanki wody, pół szklanki soku z cytryny gotowane razem przez pół godziny do uzyskania konsystencji karmelu), a gdy przestygnie zrywamy pod włos. Można użyć w tym celu bawełnianych plastrów, które przyklejamy na pastę, zaraz po nałożeniu jej na skórę. Efekt dość długi, koszt niewielki, a bolesność jak w przypadku poprzedzającym.

Metoda usuwania owłosienia gorącym woskiem u kosmetyczki jest bardzo nieprzyjemna, ale za to wykonana profesjonalnie daje wspaniałe efekty - niestety tylko na miesiąc i to za spore pieniądze (1 zabieg głębokiego bikini to koszt ok. 150 zł ).

Niektóre panie odważają się na bolesne użycie depilatora - niestety nie jest on dokładny, bardzo podrażnia skórę, wyrywa włoski i często powoduje ich wrastanie. Jest za to praktyczny, łatwo zabrać go ze sobą i można wykonać zabieg praktycznie wszędzie, gdzie jest prąd.

Kolejnym sposobem jest kosztowny, ale trwały laser . Do wyboru mamy dwa przodujące typy - Laser Sheer , który dość mocno boli, jest ponoć odrobinę silniejszy niż konkurent, ale to kwestia sporna, no i ma bardzo małą głowicę, przez co zabieg trwa długo. Drugi laser to IPL , który boli mniej, ma szerszą głowicę, więc zabieg jest krótszy, ale za to cieszy się on gorszą sławą. Chodzą słuchy, że do tej pory zrobiono tylko jedno badanie naukowe na ten temat i to na bardzo małej ilości osób i wyszło z niego jasno, że skuteczność jest porównywalna. Koszt jednego zabiegu (a potrzeba co najmniej 3 , bo są 3 fazy wzrostu włosa; najczęściej zabiegów jest około 5) wynosi ok. 400-600 zł . Włosy teoretycznie usuwane są na całe życie. Co roku wypada robić jeden zabieg przypominający. Przy problemach z hormonami jest duże prawdopodobieństwo, że włosy odrosną. Najważniejsze - zabieg działa na osoby z jasną skórą i ciemnymi włosami (blondynki i ciemnoskóre kobiety praktycznie nie mają szans na efekt, bo laser wykrywa ciemny barwnik i na niego działa). Zatem dla każdej brunetki o dość jasnej karnacji jest to bardzo kusząca opcja, niestety nie na każdą kieszeń.

3) Po depilacji

Traktuj swoją skórę delikatnie. Po zabiegu usuwania włosów stosuj, o ile to możliwe, kremy łagodzące podrażnienia, spowalniające szybkość wzrostu włosa, a także zapobiegające wrastaniu. Pamiętaj, że to bardzo wrażliwa część ciała, dlatego dbaj o nią szczególnie!

Niżej kilka produktów pomocnych przy walce o piękno okolic bikini:

Misja: idealne bikini do lataMisja: idealne bikini do lata kolaż Lula.pl

Na kolażu: żel do golenia do skóry wrażliwej Veet, 20,99 zł (nigrini.pl); płyn do higieny intymnej z D-Panthenolem Bielenda, 13,99 zł (nigrini.pl); krem przeciw wrastaniu włosków Veet, 28,99 zł (nigrini.pl); 12 plastrów z woskiem do depilacji skóry wrażliwej Veet, 19,89 zł (nigrini.pl); kojący płyn do higieny intymnej Soraya, 12,99 zł (nigrini.pl); krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini Joanna, 8,99 zł (nigrini.pl); chusteczki do higieny intymnej AA, 8,99 zł (nigrini.pl).

A Ty jaką metodę depilacji okolic bikini stosujesz?

Anna Szulc

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Więcej o: