Fashion Week Poland 2010

Już 7 maja rozpocznie się druga edycja polskiego tygodnia mody. Co przygotowali organizatorzy tym razem?

Fashion Week Poland to zakrojony na dużą skalę projekt, które ma na celu prezentowanie światowej mody, jej trendów oraz promowanie utalentowanych, rodzimych projektantów. Podobnie jak w zeszłym roku impreza odbędzie się w Łodzi - mieście, od dawna kojarzonym z polskim przemysłem odzieżowym. W kilku punktach miasta, m. in. w Hali Expo, Hotelu Andels, w Manufakturze, na ulicy Piotrkowskiej i w kompleksie Uniontexu swoje kolekcje zaprezentują znani projektanci z Polski i zagranicy.

Na festiwal mody Fashion Week Poland składa się z kilka kluczowych imprez:

- Złota Nitka - Aleja Projektantów - Showroom - OFF out of schedule - Re Act Fashion Show - Concept Store - Young Fashion Photographers NOW

Złota Nitka to jeden z najważniejszych i jednocześnie najstarszy konkurs dla młodych projektantów w Polsce. Jego lauraetami byli między innymi Maciej Zień i duet projektancki Paprocki&Brzozowski. Już 7 maja podczas FWP odbędzie się finał XVIII edycji konkursu.

Aleja Projektantów to pokazy mody, które odbywać się będą od 8 do 10 maja. Zaprezentowane zostaną najnowsze kolekcje najwybitniejszych i najzdolniejszych polskich i zagranicznych projektantów. Zobaczymy kolekcje z Ukrainy, Portugalii, Hiszpanii i Francji. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. duet Paprocki&Brzozowski, MMC , Mariusz Przybylski, Natalia Jaroszewska, Joanna Klimas , Łukasz Jemioł, Marcin Giebułtowski. W ramach off-owej części imprezy, będzie można również poznać kolekcje autorstwa NUNC, Ani Orskiej, Cock and bull's Story, Oluhi, Maldorora, Jagody Piekarskiej, Sylwii Rochali, Asi Wysoczyńskiej, Basi Marek, Konrada Parola, UEG.

Na imprezie nie zabraknie też znanych nazwisk z zagranicy. Obecność potwierdzili już Kenzo Takada, Agatha Ruiz de la Prada, Nuno Gama z Portugalii i Eymeric Francoise z Francji.

Re Act Fashion Show to wydarzenie promujące etyczny i ekologiczny wymiar mody. RE-ACT to projekt, który ma także na celu promocję młodych artystów, dlatego finałem pokazu mody, który odbędzie się 8 maja będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą kolekcję recyklingową.

Szczegółowy program Fashion Week

6 maja (czw): Young Fashion Photographers NOW

7 maja (pt): Złota Nitka; OFF - out of schedule; Young Fashion Photographers NOW

8 maja (so): ReAct Fashion Show; Aleja projektantów; OFF - out of schedule; Young Fashion Photographers NOW

9 maja (nd): Aleja projektantów; OFF - out of schedule; Concept Store; Young Fashion Photographers NOW

10 maja (pn): Aleja projektantów OFF - out of schedule Concept Store Young Fashion Photographers NOW

11 maja (wt): OFF - out of schedule Concept Store Young Fashion Photographers NOW

Rada programowa FashionPhilosophy Fashion Week Poland:

- Monika Jaruzelska - Szkoła Stylu - Robert Kupisz - stylista fryzur| - Krzysztof Łoszewski - dziennikarz - Agnieszka Ścibior - Pani - Marta Kalinowska - Elle - Robert Serek - RS2 - Hanna Gajos - Rynek Mody - Monika Karolczak - Zastępca Dyrektora Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Miasta Łódź.

Zobaczcie jak wyglądał Fashion Week Poland 2009!

Więcej o: