Makijaż permanentny

Męczy cię codzienny makijaż wykonywany w pośpiechu? Chciałabyś uwolnić się od tego obowiązku i wyglądać świeżo i wyraziście nawet zaraz po przebudzeniu?Jeśli odpowiedziałaś twierdząco, może czas pomyśleć o trwałym makijażu? Makijaż permanentny jest coraz popularniejszy, dowiedz się o nim więcej.

Makijaż permanentny to nic innego jak płytki tatuaż . Wykonuje się go barwnikami pochodzenia naturalnego w obrębie drugiej i trzeciej warstwy naskórka. Efekt utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Celem trwałego makijażu jest skorygowanie mankamentów urody, takich jak nierówny kontur ust, rzadkie brwi, wąskie wargi, blizny, plamy pigmentacyjne czy inne przebarwienia. Można go stosować także w celu podkreślenia piękna, np. nadanie wyrazistości spojrzeniu za pomocą kresek, zintensyfikowanie koloru ust.

Zabieg ten jest dla niektórych jedynym rozwiązaniem w walce o piękny wygląd. Stosują go osoby, u których wypadły brwi po chemioterapii, są uczulone na kosmetyki kolorowe, noszą okulary lub nie są w stanie samodzielnie wykonać makijażu.

Makijaż permanentny - przeciwwskazania i konsekwencje

Niestety, wykonanie makijażu permanentnego wiąże się z konsekwencjami . Zabieg jest bolesny i trzeba go powtarzać, gdyż po czasie barwnik zaczyna nierównomiernie schodzić i wyglądać nieestetycznie. Na kilka dni po wykonaniu, warto wziąć urlop ze względu na ogromną intensywność koloru, który po około pięciu dniach zblednie o połowę. Przy wykonaniu makijażu ust można zarazić się opryszczką, dlatego należy na trzy dni przed i trzy po zabiegu przyjmować odpowiedni lek.

Makijażu permanentnego nie mogą robić wszyscy - do tej grupy należą cukrzycy, kobiety w ciąży, zarażeni wirusem opryszczki oraz cierpiący na chorobę nowotworową.

Makijaż permanentny - ile trwa zabieg i na czym polega

Sam zabieg trwa około godzinny na każdą część twarzy czy ciała (brew, usta). Najpierw wykonuje się zwykły makijaż, który pozwala przekonać się, jaki będzie efekt zabiegu. Do wyboru mamy wiele odcieni, jednak oczy zawsze najlepiej wyglądają z czarną kreską, brwi w odcieniach szarości i brązu, a usta w kolorze bardzo zbliżonym do naturalnego (kontur może być o kilka tonów ciemniejszy).

Zobacz wideo

Makijaż permanentny - koszt zabiegu

Koszt takiego makijażu waha się w zależności od renomy gabinetu, doświadczenia wykonującego oraz wielkości miasta. Kontur ust to koszt około 600 zł, brwi około 700 zł, a kreski na dolnej i górnej powiece około 700 zł.

Anna Szulc

To także może cię zainteresować:

Makijaż permanentny ust

Czy makijaż permanentny może zastąpić klasyczny make up? Kto nie powinien się na niego decydować? Lingerystka wyjaśnia

Więcej o: