Szafa gwiazd za grosze: asymetryczna sukienka

Sukienki z jednym ramieniem stały się hitem wśród gwiazd. Można je zauważyć niemal na każdej vipowej imprezie. Na hollywoodzkiej premierze "Iron Mana 2" w asymetrycznych kreacjach pojawiły się Scarlett Johansson i Michelle Monaghan. 

Suknie na jedno ramię często budzą kontrowersje . Niektórym kojarzą się kiczowato - zatrzęsienie sztucznych, asymetrycznych sukienek na początku lat 90. zrobiło swoje. Niektóre kobiety nie lubią ich z powodów psychologicznych - źle się czują w asymetrycznym ubraniu. Trzeba jednak przyznać, że ostatnie dwa sezony odświeżyły sukienki na jedno ramię, wprowadzając nową jakość. Eksperymenty z formą: drapowania, falbany sprawiły, że sukienki przypominają rzeźby . I mają tę zaletę, że "urządzają" całą stylizację. Skomplikowany krój i asymetria same w sobie są wyjątkowo dekoracyjne i zbyt wyraziste dodatki mogłyby wywołać wrażenie przepychu.

Scarlett Johansson założyła białą suknię z organzy z wiosennej kolekcji Armani Prive. Aktorka idealnie dobrała fryzurę - delikatne fale współgrają z formą sukienki . Szpilki i kopertówka, chociaż srebrne, pozostają w cieniu kreacji.

Michelle MonaghanMichelle Monaghan Sipa/ East News

Michelle Monaghan założyła kreację w kolorze fuksji i szpilki Dereka Lama . Oryginalny, drapowany krój zastępuje wszelkie ozdoby. Aktorka znana między innymi z filmu "Moja dziewczyna wychodzi za mąż" zrezygnowała z biżuterii. Żółto - czarne, wiązane szpilki zestawione z różową sukienką to dosyć oryginalny pomysł samego projektanta.

W asymetrycznych sukniach ostatnio pojawiły się również Kim Cattrall, Sarah Jessica Parker i Hilary Duff.

Nasze propozycje sprawdzą się zarówno w wersji wieczorowej jak i codziennej. Są oryginalne i bardzo kobiece. No i nie trzeba myśleć o wyjątkowych dodatkach.

Michelle Monaghan

Topshop ok. 130zł, Miss Selfridge ok. 112zł, River Island ok. 180zł

Michelle Monaghan

River Island ok. 180zł, Asos ok. 225zł, Asos ok. 250zł

Zakupy w Paryżu

Michelle Monaghan

Więcej o: