Makijaż w stylu Angeliny Jolie

Swoją urodą podbiła cały świat. Jej oczy i zmysłowe usta to jej znaki rozpoznawcze. Męski obiekt pożądania i damski obiekt zazdrości. Ty także możesz mieć makijaż jak Angelina Jolie.

To uwodzicielskie spojrzenie zna każdy. Jednak Angelina Jolie rzadko ma bardzo mocny makijaż . Nawet na wielkie gale maluje się delikatnie i skupi na podkreśleniu swoich zielonych oczu. Robi to w charakterystyczny dla siebie sposób.

Angelina JolieAngelina Jolie 

Chcesz zrobić makijaż w stylu Angeliny?! Oto nasze wskazówki:

OCZY:

Malując oczy będziemy starały się osiągnąć efekt tzw. "kociego oka" .

- łuk brwiowy rozświetl waniliowym cieniem, najpierw powiekę pomaluj cieniem w ciepłym odcieniu beżu, lub złota , następnie zarówno na górną powiekę (przy zewnętrznym kąciku oka), jak i wzdłuż dolnej nałóż cień w kolorze chłodnego brązu, lub czekoladowy . Oczy będą wydawały się większe jeżeli wewnętrzny kącik pomalujesz jasnym cieniem.

- kreska namalowana u nasady rzęs natychmiast je zagęści. Kreskę namaluj czarną kredką. Zacznij malować mniej więcej od połowy oka(nie zaczynaj od samego wewnętrznego kącika) przeciągając ją do zewnętrznej strony, na końcu skieruj ją lekko ku górze, ma być w tym miejscu grubsza. Następnie cienkim pędzlem nałóż wzdłuż kreski czarny cień . Tak, aby ją delikatnie rozetrzeć. Aby osiągnąć efekt "kociego oka" wyjdź lekko poza granicę powieki.

- Dolną powiekę również maluj cienkim pędzelkiem z czarnym cieniem. Zacznij od zewnętrznego (trochę grubiej)i skończ w połowie już cieniej. Uważaj, aby nie przesadzić! Chcemy, aby kreska była delikatna.

(Na tym makijażu tego nie widać, ale, gdy Angelina chce podkreślić oczy bardziej intensywnie maluje czarną kredką kreseczki wewnątrz krawędzi dolnej powieki - jeśli chcecie bardziej widowiskowego efektu - zróbcie to samo).

- jeśli wybieracie się na imprezę - doradzam dokleić w kącikach kępki sztucznych rzęs . Pogłębi to pożądany przez nas efekt i dodatkowo 'wyciągnie" oko.

- czarny tusz do rzęs jest niezbędny. Użyjcie na przykład pogrubiającego.

Angelina JolieAngelina Jolie 

CERA:

Jeśli macie problem z cieniami pod oczami - użyjcie jasnego korektora w płynie, lub zielonego tonera . Na twarz i szyję nałóżcie podkład w tonacji skóry. Puder matowy nałóżcie w strefie T (czoło, nos, broda), ponieważ nie chcemy osiągnąć efektu zupełnie matowej skóry. Policzki podkreśl różem w brzoskwiniowym odcieniu. Skóra będzie sprawiała wrażenie odświeżonej.

USTA:

Środek górnej i dolnej wargi zaznacz delikatnie konturówką (tylko nie nazbyt ciemną, najlepiej, żeby była o dwa tony ciemniejsza od koloru waszych ust) - sprawi to wrażenie bardziej "wydętych" warg. Usta wypełnij szminką w odcieniu delikatnie brzoskwiniowym, lub po prostu jasnym błyszczykiem.

Katarzyna Bigos

Zobaczcie też:

Makijaż w stylu Gwen Stefani

Gwen StefaniGwen Stefani fot. East News

Więcej o: