Na ratunek zmęczonym stopom

Jeśli wyjeżdżaliście na weekend i wybieraliście czynny rodzaj wypoczynku, na przykład wyprawy po górach, długie spacery albo sport - wasze stopy będą prawdopodobnie potrzebowały regeneracji i dodatkowej pielęgnacji.

Skóra stóp jest szczególnie narażona na wystąpienie specyficznych problemów i schorzeń. Szczególnie jeśli narażamy ją na zwiększoną eksploatację na różnego rodzaju wycieczkach. Większość problemów związana jest z oddziaływaniem czynników mechanicznych. Codziennie, przez wiele godzin stopy muszą tolerować buty, które nie zawsze są dobrze dopasowane. Stopy stykają się także z wieloma drobnoustrojami, które znajdują się na podłożach, po których chodzimy.

Przede wszystkim powinniśmy zająć się regularną pielęgnacją. Zapobiegnie to wielu problemom!

Codziennie, po dokładnym umyciu i osuszeniu powinno się wmasować w skórę stóp lekki krem , który nawilży i natłuści skórę, oraz ochroni ją przed nadmiernym poceniem. Preparaty tego typu zawierają dodatkowo składniki przeciwgrzybicze. Raz na jakiś czas przygotujcie kąpiel w ciepłej oliwie , doskonale nawilży stopy.

Stopy. Leczniczy pedicureStopy. Leczniczy pedicure Fot. Shutterstock

Jedną z propozycji są preparaty Propodia , które kompleksowo pielęgnują skórę stóp. Receptury preparatów zostały opracowane we współpracy z dermatologami. Zawierają przebadane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania kompleksy substancji aktywnych.

Stopy. Leczniczy pedicure

Ceny preparatów od 19 - 27zł

  Jeśli odczuwasz ból i zmęczenie - zapewnij nogom i stopom regularny odpoczynek . Ułożenie stóp powyżej pozycji serca powinno zredukować ich opuchnięcia

  Zrelaksujmy nasze nogi.

  Ulgę obolałym stopom przyniesie wymoczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli do stóp. Marka On-line ma w swojej ofercie trzy aromatyczne sole o właściwościach relaksująco-pielęgnacyjnych:

  1) Ukojenie o zapachu pomarańczy - jeżeli narzekasz na słabe naczynka wypróbuj sól z ekstraktem z kasztanowca i imbiru. Ekstrakt z kasztanowca uszczelnia naczynia krwionośne i pomaga w łagodzeniu bólu. Wyciąg z imbiru działa antyseptycznie, łagodzi obrzęki, rozgrzewa i poprawia krążenie. Wyjątkowy zapach pomarańczy ukoi Twoje zmysły i zapewni uczucie odprężenia.

  2) Lawendowe nawilżenie -ulgę suchym stopom przyniesie kąpiel z dodatkiem soli z ekstraktem z lawendy oraz wyciągiem z mleczka bawełnianego . Ekstrakt z lawendy działa antyseptycznie i zmiękczająco. Mleczko bawełniane skutecznie wygładza i regeneruje suchą skórę stóp. Delikatny zapach lawendy odświeża skórę i dodatkowo likwiduje napięcie i stres, nagromadzony w ciągu całego dnia.

  3) Miętowe odświeżenie - wiele osób narzeka na nadmierną potliwość stóp. Może to być spowodowane noszeniem za ciasnych butów, lub wykonanych ze sztucznych tworzyw. Kąpiel z dodatkiem soli z naturalnymi olejkami eukaliptusowo - miętowym odświeży i przyniesie ulgę Twoim stopom. Olejek eukaliptusowy działa odkażająco, niweluje nieprzyjemne zapachy. Mięta odświeża oraz pomaga w łagodzeniu bólu. Wyjątkowy zapach olejków przynosi ukojenie i poprawia nastrój.

  Stopy. Leczniczy pedicure

  On line - sole do stóp, cena 8zł

  Odpowiednie preparaty mogą szybko i skutecznie rozwiązać problemy ze stopami.

  Firma Scholl - jedna z najbardziej znanych marek związanych z kosmetykami do pielęgnacji stóp ma kompleksową i bogatą ofertę nie tylko produktów kosmetycznych, ale również innych akcesoriów związanych z pielęgnacją skóry stóp.

  Stopy. Leczniczy pedicure

  Scholl: Pianka nawilżająca do stóp,125 ml - 19zł, krem odżywczo - nawilżający do stóp i paznokci,75ml - 20zł, peeling złuszczający do stóp,75ml - 19zł, krem na pękające stopy,60g - 20zł.

  Katarzyna Bigos

  Więcej o: