Maseczki domowej roboty cz.2

Domowe maseczki bardzo łatwo przygotować. Są naturalne, pięknie pachną i od razu dodają naszej skórze blasku. Dziś przepisy na te oczyszczające!

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o maseczkach , które możesz z łatwością przygotować sama w domu. Podałyśmy kilka przepisów. Ustosunkowując się do waszych próśb - w tym tygodniu maseczki o działaniu oczyszczającym!

Maseczka cukrowa

Składniki:

- 1 płaska łyżka cukry

- 1 łyżka gorącej wody

Do naczynia wsypujemy cukier i dolewamy gorącą wodę . Mieszamy do momentu całkowitego rozpuszczenia się cukru. Nakładamy na twarz wacikiem i delikatnie, kolistymi ruchami wmasowujemy, jeśli maseczka szybko wysycha - weź dodatkową porcję płynu, lub rób rozprowadzaj preparat partiami (czoło, policzek itd.) Ważne jest, abyś omijała okolice oczu. Pozostaw maseczkę na 2 - 3 minuty. Następnie zmyj ciepłą wodą. Na koniec przepłucz twarz zimną wodą, aby zamknęły się pory. Po wysuszeniu nałóż krem.

Maseczka ma działanie oczyszczające. Wygładza skórę. Jest bardzo prosta, lecz mimo to skuteczna. Nadaje się właściwie do każdego rodzaju cery. Jeśli jednak twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa powinnaś sprawdzić jak reaguje na maseczkę i ewentualnie zrezygnować z masażu palcami, a zamiast tego przetrzyj skórę wacikiem zwilżonym z płynie i po 2 minutach zmyj.

Nie powtarzaj zabiegu częściej niż 3-4 dni.

3) Płyn na czarne zaskórniki

Składniki:

- 1/4 szklanki gorącej wody,

- sól (1 łyżeczka),

- 3 krople jodyny.

Wszystkie składniki mieszamy . Musisz odczekać, aby płyn odrobinę ostygł (nie chcemy przecież poparzyć sobie twarzy). Najpierw weź ręcznik i zmocz go w gorącej wodzie (nie twoim płynie), nie powinien on parzyć, ani za bardzo zmoczyć twarzy . Pozostaw ręcznik na twarzy na około 2 minuty. Następnie wacikiem zamoczonym w naszym roztworze dokładnie przemyj miejsca z zaskórnikami. Sprawi to, że dadzą się one łatwo wycisnąć nie podrażniając za bardzo skóry. Na koniec przemyj twarz odkażającym tonikiem.

4) Tonik o działaniu odkażającym

Składniki:

- garść zielonych igieł sosnowych,

- woda mineralna.

Wodę mineralną zagotuj razem z igłami. Po ostudzeniu przelej do butelki. Płyn będzie służył ci jak tonik. Wystarczy nalać odrobinę na wacik i przemywać twarz.

PRZED ZASTOSOWANIEM MASECZKI KONIECZNIE MUSIMY SPRAWDZIĆ, CZY NIE JESTEŚMY UCZULONE NA KTÓRYŚ ZE SKŁADNIKÓW!!!

Za tydzień ostatnia część przepisów na domowe maseczki!

Katarzyna B.

Zobacz też:

Maseczki domowe roboty cz.1

Domowe maseczkiDomowe maseczki Fot. Shutterstock

Więcej o: