Aukcja garderoby Isabelli Blow

W połowie września w Londynie odbędzie się aukcja rzeczy Isabelli Blow, ikony mody, która była muzą Phillipa Treacy i wypromowała Alexandra McQueena.

Isabella Blow była ikoną mody i redaktorką modową. Miała świetne oko do młodych, utalentowanych kreatorów. To ona zauważyła Alexandra McQueena podczas jego pokazu na zakończenie szkoły i wykupiła całą jego kolekcję dyplomową. Później była jego przyjaciółką i promotorką. Isabella wypromowała też Philipa Treacy , którego kapelusze nosiła podczas ważnych wydarzeń. W 2007 roku popełniła samobójstwo.

Isabella BlowIsabella Blow Isabella Blow fot. EAST NEWS

Jej garderoba jest imponująca . Isabella zebrała ponad 90 kreacji McQueena , 50 kapeluszy Treacy'ego i wiele par butów od Manolo Blahnika . Angielka, okrzyknięta światową ikoną mody, miała doskonałe wyczucie mody i odwagę w promowaniu nowych trendów. Nosiła awangardowe stroje i inspirowała twórców. Jej garderoba jest doskonałym przeglądem dzieł kreatorów, zwłaszcza jej ulubieńca Alexandra McQueena . W tym roku jej rodzina wystawi te rzeczy na aukcji, która odbędzie się 15 września w Londynie i zbieganie się z wydaniem książki o Isabelli.

To co mamy jest unikatem - pokazuje, że McQueen naprawdę zasługuje na swoje miejsce w historii mody i że Isabella była tam przed kimkolwiek, dostrzegła co jest dobre przed resztą." - powiedziała Patricia Frost, dyrektor mody i tekstyliów w londyńskim domu aukcyjnym Christie's.

Ta aukcja będzie doskonałą prezentacją fascynujących, innowacyjnych i niekonwencjonalnych kreacji wielu zdolnych artystów z różnych okresów ich kariery. To prawdziwa gratka dla fascynatów mody .

Więcej o: