Przepisy na miodowe maseczki

Dziś mamy dla was propozycje na odmładzające, oczyszczające i nawilżające maseczki miodowe, które możesz przygotować we własnym domu.

Przez całe stulecia legendarne piękne kobiety dla podtrzymania młodości, pięknej skóry, oraz włosów stosowały kosmetyki zawierające miód. Kleopatra stosowała kąpiele w oślim mleku i miodzie. Poppea, żona cesarza Nero używała okładów z mieszaniny mleka i miodu mające podtrzymać jej piękny i młody wygląd twarzy.

Miód przede wszystkim naturalnie nawilża skórę! A jak wiadomo zdolność skóry do utrzymywania odpowiedniej wilgotności jest warunkiem jej elastyczności, miękkości, gładkości. Z upływem czasu, zwłaszcza gdy skóra jest wystawiona na działanie niekorzystnego środowiska, różnych środków chemicznych traci zdolność utrzymywania wody , staje się przesuszona i pojawiają się zmarszczki.

Ponadto w miodzie znajdujemy korzystnie działające: enzymy , sole mineralne, białka , witaminy , olejki eteryczne, oraz pierwiastki takie jak: potas, wapń, magnez, żelazo.

Oto kilka przepisów na maseczki miodowe:

1) Miodowa maseczka nawilżająca. Wymieszaj jedną łyżkę miodu z trzema łyżkami twarożku homogenizowanego i jednym żółtkiem. Nałóż maseczkę na umytą rumiankiem skórę twarzy na pół godziny. Maseczka doskonale nadaje się do suchej skóry.

2) Miodowa maseczka oczyszczająca. Do jednego żółtka dodaj łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Możesz ja stosować nawet codziennie.

3) Maseczka miodowa z jabłkiem. Jedno jabłko obierz i zetrzyj na tarce. Wymieszać go z jedną łyżkę miodu. Uzyskaną masę nałóż na twarz na 15 minut i zmyj. Doskonale wygładza i nawilża skórę.

4) Okład miodowo-pyłkowy. Ten przepis jest nieco bardziej skomplikowany, a to dlatego, że do przygotowania okładu będziemy potrzebowały dodatkowo pyłku kwiatowego. Dodajemy go do łyżki miodu. Reszta składników to: jedno kurze żółtko, dwie łyżki mąki skrobiowej, 4-5 kropel nalewki propolisowej. Po dokładnym wymieszaniu nanieś masę na gazę, nałóż na twarz i pozostaw na 15-20 minut. Okład zmyj ciepłą i opłukaj chłodną wodą.

5) Miodowa maseczka nawilżająca. Wymieszaj dwie łyżki miodu z dwoma łyżeczkami mleka lub słodkiej śmietanki. Rozprowadź uzyskaną papkę na twarzy, szyi i pozostaw na 10 minut. I zmyj przemywając letnią wodą.

6) Utrzyj żółtko z łyżeczką miodu i z łyżeczką gliceryny. Uzyskaną maseczkę można stosować na twarz, oraz szyję. Zostaw ją na twarzy na około 15 minut, po czym zmyj letnią wodą. Zmiękcza i oczyszcza skórę.

7) Miodowa maseczka oczyszczająca. Wymieszaj jedną łyżkę miodu z ? łyżeczki soku cytrynowego i dwoma łyżeczkami mielonych migdałów. Mieszanką pocieraj delikatnie skórę twarzy. Spłukać letnią wodą.

8) Maseczka Kleopatry. 1 łyżkę miodu wymieszaj z łyżką pełnotłustego mleka i kurzym białkiem. Umyj dokładnie twarz i nanieś na nią maseczkę . Zostaw ją na twarzy na 30 minut. Po zaschnięciu powinna być bardzo krucha! Zmyj maskę najpierw letnia wodą, a następnie chłodną. na koniec załóż odpowiedni do twego rodzaju skóry - krem.

Co myślicie o maseczkach?

Katarzyna B.

Więcej o: